LED'li aydınlatma, Veenendaal Yüzme Havuzları'nda çok başarılı oldu

Veenendaal Yüzme Havuzları, Hollanda

Veenendaal Yüzme Havuzları, Hollanda

LED'li aydınlatma, Veenendaal yüzme havuzlarındaki olağanüstü sportif vizyonu gerçekleştirme konusunda devrim olduğunu kanıtlıyor.

Henk de Man
Veenendaal'daki De Vallei yüzme havuzları, su buharı, klor ve temizlik ürünleri gibi belirli çevresel aşındırıcı maddelere karşı koruyan özel bir kaplama sayesinde, bir havuz alanının "yüzme havuzuna dayanıklı" LED'li aydınlatma ile donatıldığı ilk projedir.
-Henk de Man, Hesap Yöneticisi, 2012'den beri TechTron Group BV Philips LED Uzmanı
Gen2

Projede başarılması gerekenler

Eski aydınlatma kurulumu ile iki yılda bir ışıkların değiştirilmesi, bunun için de havuzun suyunun boşaltılması gerekiyordu. Bu da havuzların kapanması ve müşteriler için aksama anlamına geliyordu. Yalnızca ortamın ayarlanması ve esneklik açısından dinamik değil, aynı zamanda enerji açısından verimli ve uzun ömürlü, dolayısıyla da kesintiyi en aza indiren yeni bir aydınlatma sistemi arıyorlardı.

Doğru aydınlatma

TechTron'da Müşteri Yöneticisi ve aynı zamanda tanınmış bir Philips LED Uzmanı olan Henk de Man, "Birkaç yıl önce, bu toplantılardan biri bizi Sportservice Veenendaal ile temasa geçirdi" diyor. 

De Man, "Yeni LED'li aydınlatmanın avantajlarından biri, sudaki parlamayı azaltan soğuk aydınlatma rengi ve değişmez dağılımı" diyor ve ekliyor: "Sonuç olarak, havuz personeli daha iyi bir görüşe sahip oluyor."

Aydınlatma önceden sadece "açık" veya "kapalı" olarak seçilirken, şimdi aydınlatma seviyelerinde değişiklik yapmak mümkün. Yüzme faaliyetine bağlı olarak ışık seviyeleri artırılarak veya azaltılarak bakım maliyetlerinden tasarruf edilebilir. Daha önce, ışıkların iki yılda bir değiştirilmesi bunun için de havuzdaki suyun boşaltılması gerekiyordu. İlk 10 yıl için artık buna gerek olmayacak.

İlk on yıl boyunca hiçbir aydınlatmanın değiştirilmesi gerekmiyor

İlk on yıl boyunca hiçbir aydınlatmanın değiştirilmesi gerekmiyor

Ekip

Sportservice Veenendaal

Müşteri

Veenendaal, Hollanda

Konum

GentleSpace gen2

Philips ürünü