Bourne Hill Stables, UV-C aydınlatma ile daha güvenli bir ortam yaratıyor

Bourne Hill tanıtımı

Bourne Hill Stables

Horsham, Birleşik Krallık

Rekabetçi spordaki en güçlü ve en sağlıklı atlardan bazılarına ev sahipliği yapan Bourne Hill Stables, onları virüs ve mikroorganizmaların neden olduğu hastalıklardan korumak için Philips UV-C aydınlatma kurdu.

Birleşik Krallık, at yetiştiriciliği sektörünün haklı olarak küresel merkezidir. 2017'de PwC, safkan yetiştirme endüstrisinin Birleşik Krallık ekonomisine 425 milyon sterlin katkıda bulunduğunu ve 19.000'den fazla işi desteklediğini tahmin etmiştir.
-Roland Standley, Bourne Hill Stables
Bourne Hill Müşteri Sorunu

Projede başarılması gerekenler

Tüm hayvanlar gibi atlar da virüslerden ve diğer mikroorganizmalardan kaynaklanan çeşitli tehditlerle karşı karşıyadır. Bir hastalık riski ortaya çıktığında, tecrit altında tutulmaları gerekir ve artık yarışamazlar. Son zamanlarda, bir at herpes virüsü (EHV-1) salgını, Federation Equine International veritabanında yaklaşık 4.000 atın engellenmesine ve 12 Avrupa ülkesinde uluslararası yarışmaların durdurulmasına neden oldu. Bunu atlar ve sahipleri için ciddi etkileri olabilecek büyük bir at gribi salgını takip ediyor.

Bourne Hill Çözümü

UV-C aydınlatma çözümü

Philips UV-C ürünlerinde, mikroorganizmaları etkisiz, insanlar ve hayvanlar için zararsız hale getirmek için ultraviyole ışık kullanılır. Konsültasyondan sonra, Bourne Hill Stables'a 22 UV-C dezenfeksiyon üst hava duvara monte ünite kuruldu.

Cihazlar, ahır koridorunun üst kısmında kontrollü bir UV-C bölgesi oluşturuyor. UV-C bölgesinden doğal konveksiyon yoluyla geçerken hava sürekli olarak dezenfekte ediliyor, bu sırada günlük etkinlikler ise aşağıda devam ediyor. Sistem, atların veya personelin UV-C'ye aşırı derecede maruz kalmamasını sağlamak için dikkatlice tasarlandı.

İlgili projeler

UV-C dezenfeksiyon aydınlatması ile futbolda daha fazla başarı şansı

PSV Eindhoven, stadyumu bakteri ve virüslere karşı korumak için Philips UV-C hava dezenfeksiyon aydınlatmasını seçti

UV-C hava dezenfeksiyonu - 't Klaslokaal

Philips UV-C dezenfeksiyon üst hava ürününü kuran 't Klaslokaal, Hollanda'da egzersiz alanlarındaki havayı dezenfekte eden ilk spor salonudur.

Veenendaal Yüzme Havuzları

Veenendaal klorlu yüzme havuzlarındaki Philips LED'li aydınlatma kurulumunun kesintiyi nasıl azalttığını ve güvenliği nasıl artırdığını görün.