UV-C dezenfeksiyon aydınlatması ile futbolda daha fazla başarı şansı

PSV Eindhoven Eindhoven, Hollanda

PSV Eindhoven

Eindhoven, Hollanda

Premier lig takımı PSV Eindhoven gibi birçok kulüp ve federasyonun gündeminde virüssüz bir ortam var. Bu nedenle PSV, spor komplekslerindeki çeşitli odalar için Philips UV-C üst hava dezenfeksiyon aydınlatmasını seçti.

PSV Eindhoven Eindhoven, Hollanda
Oyuncularımızın sağlığı bizim için son derece önemlidir ve aslında maçların ilerlemesi için esastır. Philips UV-C üst hava dezenfeksiyon armatürleri ile oyuncularımıza ve kulüpleri ziyaret edenlere biraz daha koruma sağlayabiliyoruz.
- Frans Janssen, PSV Ticari Direktörü
PSV Eindhoven Eindhoven, Hollanda

Projede başarılması gerekenler

Her büyük futbol kulübü gibi, PSV de maçları ve müsabakaları oynamaya devam etmekle ilgileniyor. Ancak yeni keşfedilen bu virüsün çok sayıda sporcuya bulaşabildiği ve böylece müsabakaların gidişatını engelleyebildiği COVID-19 salgını sırasında bu çok büyük bir zorluk haline geldi.

PSV Eindhoven Eindhoven, Hollanda

Aydınlatma çözümü

PSV, her iki konuma da 15 adet Philips UV-C dezenfekte edici üst hava armatürü yerleştirdi. Stadyumda bunlardan üçü ev sahibi takım soyunma odasında, üçü de konuk takım soyunma odasında bulunuyor. Kampüste soyunma odalarında beş, sağlık odasında dört tane daha var. Bunların hepsi oyuncuların birbirleriyle nispeten uzun zaman geçirdikleri ve kontaminasyon riskinin yüksek olduğu alanlardır.