Hollanda'da havayı dezenfekte etmek için UV-C ışıklı ilk spor salonu

't Klaslokaal

't Klaslokaal

Bloemendaal, Hollanda

Philips UV-C dezenfeksiyon üst hava ürününü kuran 't Klaslokaal, Hollanda'da egzersiz alanlarındaki havayı dezenfekte eden ilk spor salonudur.

Spor salonumuzda RIVM1'e göre tüm hijyen ve mesafe kuralları uygulanmaktadır. UV-C lambalarımızın egzersiz alanlarımızın üst bölümlerindeki havanın dezenfekte edilmesine değerli bir katkı sağladığına inanıyorum. Dezenfekte edilmiş bir odada egzersiz yapıyorsunuz ve bunu Hollanda'da ilk biz tanıtıyoruz. Aerosollerin sorunun büyük bir parçası olduğuna inanıyorum ve çözümün bir parçası olmak için "avangart" olmak istiyorum. İkinci dalga gelecek olursa biz hazırız.¹
- Toby Timmers, zaakvoerder 't Klaslokaal ¹Hollanda Ulusal Sağlık ve Çevre Enstitüsü
t' Klaslokaal'da Philips UV-C dezenfeksiyon üst hava tavana monte

Projede başarılması gerekenler

't Klaslokaal, Hollanda'nın Bloemendaal kentinde bulunan bir spor okuludur. COVID-19 salgını başladığında ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde, tesis sahibi Toby Timmers hızla uyum sağlamak ve iflas etmekten kaçınmanın yeni yollarını düşünmek zorunda kaldı. Zoom üzerinden aerobik dersleri ve otoparktaki dersler de dahil olmak üzere tüm çabalara ve düzenlemelere rağmen, işler iyi gitmiyordu. Kadınlara özel spor salonunu kapatıp uyum sağlamak zorunda kaldı.

Antrenman alanlarındaki havayı dezenfekte etmek için Hollanda'da UV-C ışıklı ilk spor salonu

Doğru aydınlatma

Bir girişimci olarak Timmers kendini yeniden icat etti ve yeni bir konsept geliştirdi: Virüsün yayılabileceği kapalı bir alanda başkalarına çok yakın olmaktan endişe etmeden 1,5 m mesafeden kolayca egzersiz yapabileceğiniz dezenfekte edilmiş bir spor salonu. Mükemmel havalandırmanın yanı sıra, geniş bir uygulama yelpazesinde bir odanın üst bölümlerindeki havanın dezenfeksiyonu için tavanlara monte edilmek üzere tasarlanan spor salonuna dört adet Philips UV-C dezenfeksiyon üst hava ünitesi kurdu.

Philips UV-C dezenfeksiyonu üst hava tavana monte

UV-C ışınları cihaz seviyesinde ve üstünde dağıtılır ve bir odanın üst kısımlarındaki büyük hacimli havanın sessiz bir şekilde dezenfekte edilmesine izin verirken, iş faaliyeti cihazın seviyesinin altında devam eder. Philips PL-S TUV lamba şunları içerir: 4x9 W. UV-C ışığının test edilen patojenleri etkili bir şekilde etkisizleştirdiği kanıtlanmıştır.1

1Reed, N.G. 2010. The history of ultraviolet germicidal irradiation for air disinfection. Public Health Reports January-February, 125(1):15–27.

İlgili projeler

UV-C dezenfeksiyon aydınlatması ile futbolda daha fazla başarı şansı

PSV Eindhoven, stadyumu bakteri ve virüslere karşı korumak için Philips UV-C hava dezenfeksiyon aydınlatmasını seçti

Veenendaal Yüzme Havuzları

Veenendaal klorlu yüzme havuzlarındaki Philips LED'li aydınlatma kurulumunun kesintiyi nasıl azalttığını ve güvenliği nasıl artırdığını görün.