Philips UV-C Upper-Air ile işe güvenli bir şekilde dönüş yolunu aydınlatma

Forte Partners

Forte Partners Ofis Binası

Bükreş, Romanya

Forte Partners, COVID-19 salgını bağlamında kiracılarına ofise dönme rahatlığı sunmak için hızla uyum sağlamak zorunda kaldı.

Tesis içinde çalışan çevredeki kişiler nedeniyle kullanılan üst oda dezenfeksiyon armatürlerini ofisimize UV-C ışık kaynağına maruz kalmayı önleyecek yükseklikte monte ettik. Odadaki doğal havalandırma ile, üst kattaki bu dezenfekte edilmiş hava en iyi şekilde yeniden dolaştırılabiliyor ve bu nedenle onu ofislerimiz ve diğer kalabalık binalarımız için mükemmel bir uygulama olarak görüyoruz.
- Stephen Burke, İnşaat Direktörü, Forte Partners
Forte Partners müşteri sorunu

Projede başarılması gerekenler

Forte Partners, COVID-19 salgını bağlamında hızla uyum sağlamak zorundaydı, bu nedenle kiracılarına ofise geri dönme rahatlığı sağlamak için en verimli prosedürleri ve güvenlik önlemlerini arıyorlardı. Temizliğe daha fazla odaklanma ile, ana hedefleri bina kullanıcılarına ofis içindeki sağlık sorunları hakkında endişelenmeden düzenli faaliyetlerine yoğunlaşma fırsatı vermek oldu.

Konsept ve çözüm

Forte Partners, yenilikçi bir yüklenici olarak genel merkez binası için devrim niteliğinde, verimli bir çözüme ihtiyaç duyuyordu. Bu nedenle, ofis alanı ve toplantı odalarına 6 adet Philips UV-C Upper Air dezenfeksiyon armatürü kurarak genel merkez ofislerinde UV-C çözümünü benimseyen ilk ortak oldu. Forte Partners, UV-C hava dezenfeksiyonunda öncü oldu ve insanların içinde kalarak çalışacakları güvenli bir ortam yaratmanın mümkün olduğunu kanıtlamak için ürünü kiracılarına da tanıtmaya devam etti.

Philips Upper-Air ekipmanları, tüm mikropları, virüsleri ve bakterileri nötralize ederek havayı arındırmak için tasarlanmıştır. Teknoloji, 35 yılı aşkın bir süredir dezenfekte etmek için kullanılmaktadır. Bu ekipmanları 2020 yılında Boston Üniversitesi ile birlikte genel amaçlar için test edip sertifikalandırabildik. 

UV-C ışınları demeti, özel reflektörler ve panjur tasarımı ile kontrol edilir. Bu, bir yerdeki havanın dezenfekte edilmesini sağlarken, cihazın etkin olduğu alanın altında günlük iş faaliyetlerinin devam edebilmesine imkan verir. 

UV-C üst hava armatürleri sürekli dezenfeksiyon sağlar. Hava, doğal konveksiyon yoluyla bir odadaki havanın üst katmanlarına akar. Armatürler tarafından dezenfekte edildikten sonra geri akar ve ofis alanındaki alt hava katmanlarıyla karışır.

Bu, insanlar odadayken çalıştırılabilecekleri anlamına gelir ve bina kullanıcılarının güvende kalmasını ve günlük görevlerine odaklanmasını sağlar. Bu çözüm, insanların korunmaya ihtiyaç duyduğu her türlü kapalı ortam (burada Forte Partners ile yaptığımız gibi ofis alanları, okullar, dükkanlar, hatta fabrikalar) için uygundur.

İlgili projeler

Bosch

Bosch'un verimli bir çalışma atmosferi oluşturmak ve enerji tasarrufu sağlamak üzere ofis aydınlatmasını nasıl kullandığını öğrenin.

Sonepar

Fransa, Reims'deki Sonepar Connect, odalarındaki havayı bakterilere ve virüslere karşı korumak için Philips UV-C dezenfeksiyonu üst hava armatürlerini tercih etti.

Philips UV-C Upper Air

Sırbistan, Belgrad merkezli bir inşaat şirketi olan Mašinoprojekt Kopring a.d., konferans odalarında dezenfeksiyon için Philips UV-C Upper Air'ı seçti