Polonya'da UV-C ile dezenfekte edilen ilk ticari zincir

Spolem tanıtımı

Spolem Mağazaları

Ozorków, Polonya

Philips UV-C dezenfeksiyon cihazları, "Społem" mağazalarının müşteri ve çalışanların kirlenme riskini azaltır, alışverişin güvenliğini ve konforunu artırır. 

Philips UV-C dezenfeksiyon cihazlarına yapılan yatırımın, özellikle koronavirüs pandemisi gibi zor bir durumda markamızın kalitesini ve güvenilirliğini doğruladığına inanıyoruz."
Agnieszka Derlecka, "Społem" Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı, Ozorków
Spolem Projesinde Başarılması Gerekenler

Zorluk

Społem, 3.000'den fazla mağazasıyla Polonya'nın en büyük perakende zincirlerinden biridir. Społem, pandemi sırasında personeli ve müşterileri korumak için hastalığın yayılmasını önlemek üzere en yüksek sağlık şartlarını sürdürmek istedi ancak sürekli müşteri akışı bunu gerçek bir zorluk haline getirdi.

Spolem Çözümü

Çözüm

Tavanlara Philips UV-C dezenfeksiyon üst hava cihazları monte edildi. Bu cihazlar, mağazanın üst kısmına sürekli olarak UV-C ışıması yayar ve çalışırlarken müşterilerin alışverişe devam etmesine izin verir. Yüzeyleri dezenfekte etmek için gece kimsenin bulunmadığı zamanda otomatik olarak devreye giren UV-C sınır aydınlatma üniteleri yerleştirildi.

İlgili projeler

DM Zinciri

Müşteri ve çalışan sağlığının korunmasına katkıda bulunmak için Slovakya'da 20 DM mağazasına Philips UV-C dezenfeksiyon cihazları kurulmuştur.

EDEKA Almanya

Almanya'dan EDEKA Clausen, mağazalarını bakteri ve virüslere karşı korumak için Philips UV-C hava dezenfeksiyon aydınlatmasını seçti.