Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Samimi bir
  yüz

  Işıkla alan ve düzen oluşturma

   

  Yolcular ister havaalanınızdan gidiyor, ister havaalanınıza geliyor olsun rahat ve iyi karşılanmış hissetmelidir. Tüm alanlarda güvenli ve ilham verici bir atmosfer yaratan LED aydınlatma sistemleri ile eksiksiz bir havaalanı deneyimi yaşatın.

   

  Bu esnada, önemli tabelalar ve bilgilerin daha kolay okunmasını sağlayarak daha hızlı rehberlik sunarken yolcu akışını iyileştirin.


  Yolcular için pozitif ve heyecan verici bir deneyim yaratarak havaalanınızı herkesin ilk tercihi haline getirin. Terminal tarafı, ilk izlenimlerin önemini vurgulayabileceğiniz yerlerdir.

  Bu esnada, önemli tabelalar ve bilgilerin daha kolay okunmasını sağlayarak daha hızlı rehberlik sunarken yolcu akışını iyileştirin.
  Bu esnada, önemli tabelalar ve bilgilerin daha kolay okunmasını sağlayarak daha hızlı rehberlik sunarken yolcu akışını iyileştirin.

  Gelen ve giden yolcu bekleme salonları

   

  Gelen ve giden yolcu bekleme salonları, havaalanınızın en kalabalık yerleri olabilir. Yolcular alışkın olmadıkları ve genelde karmaşık ortamlara uyum sağlamak zorunda kalır. İyi bir aydınlatma, yolculara varacakları yerlere kolaylıkla ulaşmalarında rehberlik edebilir. Bu nedenle giden yolcuların beklediği ortamların rahat ve sakin olması, böylece özellikle gecikme durumlarında beklemekten kaynaklanacak sıkıntıları hafifletmesi gerekir.

  Terminal bekleme salonu

  Check-in ve danışma

   

  Işık kalitesi ne kadar fazla olursa, personelin yolcularla etkileşime girmesi, pasaportlarını ve belgelerini kontrol etmesi daha kolay hale gelir. Deneyimi daha az zahmetli ve zaman açısından daha etkin kılar. Böylece bekleme sırası daha rahat ilerlerken, tüm yolcular sırada sakin ve düzenli kalır.

  Check-in

  Bağlantı alanları ve yürüyen bantlar

   

  Genellikle 24 saat açık havaalanları için, bağlantı alanları ve yürüyen bantlar oldukça önemli unsurlardır. Bunlar lojistik olarak farklı alanları birbirine bağlar.

   

  Yolcuların A noktasından B noktasına kolaylıkla gitmesi için rehberlik sağlayan belirgin rotalarla havaalanınızda gezinmeyi kolaylaştırın. Daha düşük ışık düzeyleri, yoğun bağlantı alanlarında sakinlik hissi yaratır. Daha parlak ambiyanslar, yürüyen bantlar üzerinde etkinlik ve hızlılık duygusunu artırabilir.

  Bağlantı

  Gümrük ve pasaport kontrolü

   

  Havaalanınızın itibarının yanı sıra emniyetli işleyişi için de güvenlik oldukça önemlidir. Ziyaretçiler, belgelerinin en az sorunla, hızlı ve etkin bir şekilde kontrol edilmesini bekler. Aynı zamanda, gümrük personelinin yetkin ve profesyonel bir izlenim bırakması gerekir. Doğru aydınlatma, gümrük ve pasaport kontrolünde çalışan personelin konsantrasyonuna yardımcı olur ve yüz tanıma kabiliyetlerini iyileştirir, böylece yapılan işin verimliliği artar ve tüm süreç daha etkin ve güvenli hale gelir.

  Gümrük

  Güvenlik kontrolü alanları

   

  Havaalanı güvenliği konusundaki endişeler artarken, yolcular artık daha da fazla incelenmektedir. Üst aramaları ve vücut taramalarının, yolcuları rahatsız etmeyecek ve personelin davranışlarını tartışmaya mahal bırakmayacak ve temkinli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Aydınlatma, güvenlik kontrollerinizin ihtiyatlı yapılması ve herkesin güvende tutulması gerektiğine ilişkin açıklık sunar.

  Güvenlik

  Bagaj alım alanı

   

  Tipik bir bagaj alım alanı, kayıtlı bagajları ilgili yolculara ileten hareketli bagaj bantları veya taşıma sistemleri içerir. Bir uçuşun ardından bagajlarını almak için beklemek, yolcular için endişeli bir süreç olabilir.

   

  Gün ışığı hissi uyandıran bir doğal aydınlatma çözümü, yolcuların doğru bagaj bandını bulmaları ve bagajlarını en hızlı şekilde alabilmelerine olanak vererek iyi bir rehberlik sağlar ve konfor hissini arttırır.

  Aydınlatmanın yolcuların ruh hali üzerindeki etkileri.

  Bagaj taşıma

   

  Göz önünde olmasa da, bagajları taşımak ve her şeyin düzgün şekilde ilerlediğinden emin olmak stresli bir iş olabilmektedir. 

   

  Gün ışığı hissi uyandıran bir doğal aydınlatma çözümü, kapalı alanlarda gerçekleştirmesi gereken görevleri bulunan personelin konforu ve refahını iyileştirir. Ayrıca konsantrasyona yardımcı olarak iletişimi kuvvetlendirir ve bagaj konusunda oluşabilecek hata sayısını azaltır.

  Bagajlar

  Hava trafik kontrolü

   

  Hava trafik kontrol personeli havaalanınızın can damarıdır ve havaalanınızın güvenli işleyişi için zaruridir. Uçakların güvenli ve gecikmesiz şekilde uçabilmeleri için günde 24 saat boyunca hassas ve doğru bilgilerle pilotları yönlendirmeleri gerekir. Hata yapma lüksü bulunmaz. Gündüz veya gece, konsantrasyonu iyileştirmek ve karmaşık cihazlardan gelen bilgilerin yorumlanmasını en kolay hale getirmek için en doğru ambiyansı sunmak oldukça zorlu bir görevdir.

  Hava trafik kontrolü odası. Aydınlatmanın üretkenlik ve ruh hali üzerindeki etkileri.

  Perakende ve eğlence alanı

   

  Yolcuların ilgisini çeken ve terminalde rahat hissetmelerini sağlayan özelleştirilmiş aydınlatma tasarımları oluşturun. Hedeflenmiş, katılımı arttıran deneyimler yolcuları alışveriş yapmaya teşvik eder, bölgedeki önemli konumları vurgular, ziyaretçilere rehberlik eder ve kişilerin keşfetme isteklerini kamçılar.

  Havaalanlarında perakende ve eğlence alanları

  Ofisler ve konferans salonları

   

  Ofisler ve konferans salonları yıllar içinde değişiklik göstermiştir. Eskiden tek amaçlı kullanılan ofisler, artık çok amaçlı kullanılan tesisler haline gelmiştir ve özellikle aydınlatma gibi sofistike ve dinamik kaynaklardan faydalanmaları önem teşkil etmeye başlamıştır. Şirketler, oldukça farklı türlerdeki faaliyetleri ve çalışanları desteklemek için artık daha da fazla çaba sarf etmek zorundadır.

  Havaalanlarında ofisler ve konferans salonları

  Bina cepheleri ve mimari

   

  LED aydınlatma renk, dinamik, küçültme, mimari entegrasyon ve enerji verimliliği açısından benzersiz bir tasarım özgürlüğü sunar; örneğin aydınlatmayı dinamik bir şekilde değiştirip, çeşitli vurgu ve renk efektleri kullanarak marka oluşturma ve atmosfer yaratma konularında yeni olanaklar sağlar. Mimari cephe aydınlatmasıyla, havaalanınızı etkin bir şekilde öne çıkan bir yapı ve misafirperverliğin canlı bir sembolü haline getirebilirsiniz.

  Havaalanı mimarisi ve cepheleri

  Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?

   

  Sorularınız ve talepleriniz için yerel irtibat merkezinize ulaşın.