Daha fazla marka

Akıllı LED

tünel aydınlatması

Sørnes Tüneli Ålesund, Norveç


236 metre uzunluğundaki tünelin aydınlatması %100 LED ile değiştirildi. Aydınlatma kontrol sistemi, tünelin izlenmesini sağlar ve tünelin içindeki ve dışındaki kontrast değişimi önlemek için ışık seviyesini ayarlar.

 

Arabanızla geçerken, Sørnes Tüneli’ndeki LED tünel aydınlatmasının, konvansiyonel bir tünel aydınlatmasından ne kadar farklı olduğunu izleyin.

Philips’ten, TotalTunnel sistemi

sayesinde kurulum için zaman kaybetmedik çünkü kablolar zaten soketleriyle gelmişti, yapmamız gereken tek şey armatürleri monte edip onları şebekeye bağlamaktı."

 

-Bjørnar Korsnes Andersen, Caverion şirketi Proje Müdürü

Sornes tunnel

Müşteri İhtiyacı

 

Norveç Ålesund'taki E136 karayolundaki Sørnes Tüneli, eski bir aydınlatma sistemine sahipti ve Kamu Yolları Yönetimi daha sık onarımlar yapmak zorunda kalıyordu.


Tünellerde  doğru aydınlatma sayesinde sağlanabilecek güvenlik ve konfor önemlidir; bu tünel gibi yoğun kullanılan tünellerde daha da önemlidir.

Sornes tunnel customer challange

Doğru Aydınlatma


Bir çok projede LED aydınlatma kullandık ve Philips’in tamamen entegre çözümü TunneLogic akıllı kontrol sistemi ile haberleşen FlowStar LED armatürlerini kullanarak Sørnes Tüneli’ni bir üst seviyeye çıkarmaya karar verdik.

 

Eski aydınlatmanın değiştirilmesi gerekiyordu, çünkü bakım maliyetleri çok yüksekti ve parçaların sürekli olarak değiştirilmesi gerekiyordu.

tunnel logic

TunneLogic

 

TunneLogic is a dedicated tunnel control and monitoring system designed specifically for LED technology.

 

Ürünü görüntüle

FlowStar

FlowStar

 

Tünel operatörleri, ürünün tüm ömrü boyunca maliyet, güvenlik ve kullanılabilirlik avantajları sağlayan hem iç hem de giriş aydınlatması için bir LED çözümü arıyor...

 

Ürünü görüntüle

lighting-advisory-services

Philips Profesyonel servisler

 

Ayrıca projelendirme, sistem tasarımı, kablo paketi ve devreye alma gibi Philips'in profesyonel servislerini de kullandık. Bu tamamen entegre bir aydınlatma konseptidir.


Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinin

E136 KARAYOLU SØRNES TÜNELİ AYDINLATMASI

Ekip

Caverion

Statens Vegvesen

İlgili Referanslar

 • Lundbytunnel

  Lundbytunnel

  LED’li aydınlatmanın uzun mesafeli Lundbytunnel'de güvenliği nasıl arttırdığını öğrenin

 • Meir Tüneli

  Meir Tüneli

  Meir Tünelinin LED tünel aydınlatması ile sürücü güvenliğini durmaksızın nasıl ortaya koyduğunu öğrenin

 • Erkenek Tüneli

  Erkenek Tüneli

  Philips tunnelogic sistemi kullanılan Malatya Erkenek Tünel Aydınlatma projesinde optimum enerji tasarrufu ile yüksek sürüş konforu sağlandı