PremiumColor: Meyve ve sebzeler için en iyi ışık

markette taze sebze alan adam

Taze ürünleri daha sağlıklı hale getirme, daha iyi görünmelerini, tatlarının daha iyi olmasını ve daha uzun süre dayanmalarını sağlama

Taze gıda bölümü, müşteri sadakatinin oluşturulduğu yerdir ve bu nedenle çoğu zaman markete yapılan bir ziyaretin ana motivasyon kaynağıdır.

Meyve ve sebzeler, kayıp ve atık söz konusu olduğunda belirli zorluklar sunar. Taze meyve ve sebzeler canlı dokular olduklarından sürekli değişime ve bozulmaya tabidir. Hem sunum hem de kaliteyi koruma açısından en iyi ışığın hangisi olduğunu bulmak için taze meyve ve sebzeler üzerinde kapsamlı deneyler yaptık.

brokoli kadın

Sağlıklı beslenmede C vitamininin önemi

Aydınlatma, meyve ve sebzelerde C vitamini üretiminde özel, önemli bir role sahiptir. C vitamini, insan vücudunun düzgün çalışması için gereklidir. Ancak insan vücudu C vitamini üretemez (veya depolayamaz). Bu nedenle günlük beslenmeye bol miktarda C vitamini içeren gıdaları dahil etmek önemlidir.

Meyve ve sebzeler insanlar için en önemli C vitamini kaynakları olarak kabul edilir. Sonuç olarak, günümüzde süpermarketlerde bulunan taze meyve ve sebzelerin C vitamini seviyelerinin mümkün olduğu kadar yüksek olması sağlık açısından faydalı olacaktır. Aydınlatmanın kilit rol oynayabileceği nokta burasıdır.

yetiştirici

Deneysel olarak kanıtlanmıştır

Yetiştiriciler, LED ışık ile şunları yapabilir:

  • Yeşil yapraklı sebzelerin rengini ve tadını etkileme
  • Domateste C vitaminini artırma
  • Marul, ıspanak ve rokadaki nitrat seviyelerini azaltma
perakendeci süpermarket

Perakendeciler, LED ışık ile şunları yapabilir:

  • Meyve ve sebzelerin sunumunu iyileştirme
  • Raf ömrünü uzatma, israfı azaltma ve gelirleri artırma
  • Patateslerin kalitesini ve güvenliğini koruma
  • Brokolide C vitamini seviyesini koruma

PremiumColor'ı deneyin: Meyve ve sebzeler için taze gıdalara yönelik LED tarifi

taze gıda kolajı

Taze ürünlerin sunumunu optimize etme

Taze yiyecekleri nasıl mümkün olan en iyi şekilde aydınlatabileceğiniz konusunda öneriler geliştirmek için çalışmalar başlattık, araştırmaları bir araya getirdik ve perakendecilerle kapsamlı bir şekilde çalıştık. Doğru aydınlatma ile taze ürünleri sergileyerek alışveriş yapanların tercih ettiği renkleri vurgulayabilir, bitki ve marul kalitesini en üst düzeye çıkarabilir ve patateslerin raf ömrünü uzatabilirsiniz. 

Yürüttüğümüz testlerin ayrıntıları ve farklı durumlarda kullanılacak belirli LED tariflerine ilişkin önerilerimiz için bültenin tamamını indirin.

İletişim

Sorularınız ve talepleriniz için bölgenizdeki iletişim merkezimize ulaşın.

İndirmeler