Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Yıl boyu daha güvenli

  sokaklar

  Holbæk,
  Danimarka


  Holbæk'in ışıkla yaşam kalitesini nasıl iyileştirdiğini ve paradan tasarruf ettiğini keşfedin

   

  Holbaek, Danimarka'daki sokaklar için Philips dış mekan LED’li aydınlatması

  Trafik ve vatandaşlar
  için olası

     

  en iyi güvenliği sağlayarak, her zaman ayrı ayrı her bir armatürdeki aydınlatmayı karartabiliyor veya arttırabiliyoruz.”

   

  - Mühendis Erik Knudsen, Trafik ve Hizmetler, Holbæk Belediyesi

   

  Philips aydınlatma ile aydınlatılan Holbaek'teki sokak

  Müşteri İhtiyacı

   

  Holbaek belediyesi sokak aydınlatmasını yenilerken, enerji tüketimini radikal olarak düşürmek istedi. Çeşitli seçeneklere baktıktan sonra, paradan tasarruf etmek ve yerli halk için yaşamı iyileştirmek için sayısız yol sunan Philips aydınlatmanın çok fazla iş halledebileceğini gördü.

  Doğru aydınlatma

  Holbaek, ister kırsalda ister kent merkezinde yaşasınlar, 69.000 sakininin tümünün yararlanacağı akıllı bir çözüme ihtiyacı vardı. Mühendis Erik Knudsen bunu şöyle açıklıyor: “Başlangıç olarak, en çok enerji tasarruflarıyla ilgiliydik. Ancak, ışıkların izlenmesinin ve kontrol edilmesinin de genel işletim maliyetlerine, trafik güvenliğine ve sakinlerimizin güvenliğine ilişkin olarak aynı şekilde önemli olduğunu hızla fark ettik."

   

  Philips sokak aydınlatması armatürleri yapbozun ilk parçasıydı. Belediye şehir boyunca 9.000 Copenhagen LED fenerini kurmayı seçti. Sürücüler için iyi görüş de sağlayarak, ürettikleri parlak, net ışık sayesinde artan bir konfor hissi oluşturuyorlar.

   

  Son olarak, ışık sisteminin kolay yönetimi için Philips CityTouch yazılımı kuruldu. CityTouch bir web arabirimi yoluyla aydınlatma ağı ile iletişim kurar, böylece her bir aydınlatma armatürü ayrı ayrı izlenebilir ve her zaman kontrol edilebilir. Işıkların dikkatli kontrolü şehrin gereksiz herhangi bir enerji atığını durdurmasına yardımcı olur ve sokakların gece boyu güvenli şekilde aydınlatılmasını sağlar. Dahası, akıllı izleme, Holbaek'in bakım çalışmasını optimize etmesini sağlar, bu da yıl boyu daha güvenli sokaklar anlamına gelir.


  Mühendis Erik Knudsen'e göre yeni şehir aydınlatması rakiplerinin ötesindedir: “Toplam enerji tüketimi minimum %75 oranında düşürüldü ve elektrik, genel aydınlatma maliyetlerimizin üçte ikisini oluşturduğundan, çok büyük tasarruf bekliyoruz.”

  CityTouch

  CityTouch, dış mekan aydınlatması yazılım platformudur. Operatörlerin kamusal dış mekan aydınlatma sistemini izlemesini ve yönetmesini sağlar. Ayrıca, armatür performansına ilişkin geçmiş bilgileri saklayabilir, görüntüleyebilir ve analiz edebilirler.

  Sistemi Görüntüle

  Yerel halk için
  yaşamı iyileştirme

  Ekip

  Holbæk Belediyesi, Danimarka

  Müşteri

  Moe A/S

  Danışman mühendis

  SEAS-NVE

  Yüklenici

  İlgili Referanslar

  • A5 Tamworth

   A5 Tamworth

   Yoğun A5 otoyolundaki güvenliğin Philips dış mekan aydınlatmasıyla nasıl iyileştirildiğini öğrenin

  • Palencia Intelligencity

   Palencia Intelligencity

   Işığın, ekonomiye ve çevreye yardımcı olurken Palencia şehrini daha yaşanabilir hale getirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

  • Orford, Warrington

   Orford, Warrington

   Sokak aydınlatmasının Orford'u geceleyin nasıl daha kucaklayıcı bir yer yaptığını öğrenin