Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Meir Tüneli, İngiltere'de daha güvenli

  trafik tünelleri

  Meir Tüneli,
  Stoke-on-Trent, İngiltere


  Meir Tünelinin LED tünel aydınlatması ile sürücü güvenliğini durmaksızın nasıl ortaya koyduğunu öğrenin
  Philips ledli aydınlatma ile aydınlatılan Meir tüneli

  T-line LED
  sisteminin

  kurulumunu fazlasıyla öneririm. T-line LED’li aydınlatmanın kurulumundan beri genel bakım maliyetlerimizi düşürdük, enerji maliyetlerinde büyük tutarda tasarruf sağladık, karbon ayakizimizi düşürdük ve operatörler için riskleri düşürdük."

   

  - Paul Diamond, Meir Tüneli Operasyon Planlama Müdürü, Amey

  Philips aydınlatma, sürücüleri güvenli kılarak Meir tünelini etkili şekilde aydınlatır
  Philips LED armatürleri Meir tünelini etkili şekilde aydınlatır

  Müşteri İhtiyacı

   

  Meir tüneli bir takım yenilikçi aydınlatma ihtiyacı içindeydi. Floresan ve yüksek basınçlı sodyum ışıklardan yapılmış eski aydınlatma sistemi, enerji açısından verimsizdi ve arızalara meyilliydi. Tünel trafiğindeki kesintileri minimuma indirmek için modern aydınlatma gerekliydi.

  Meir tünelinden geçen araç

  Doğru aydınlatma

   

  248 metre ölçüsündeki Meir tünelinin, sürücü güvenliğini garantilemek için güvenilir aydınlatmaya ihtiyacı vardı. Önceki aydınlatma sistemi, eski düzenleme standartlarıyla uyumlu olacak şekilde kurulmuştu, ancak armatürler düşük performans gösteriyordu, bu da düzenli kesintilere neden oluyordu.

   

  Philips T-line LED armatürleri tünelin sonundaki ışık oldu. Mükemmel çevresel performansları, ışık kaliteleri ve uzun kullanım ömürleri nedeniyle otoyol yüklenicisi tarafından tercih edildi. Eski sistemi söküp 600 T-line armatürleri kurma kararı verildi. Yeni sistem, doğrusal bir aydınlatma şeması sağlamak için iki armatür versiyonunu kullanacaktı. Bu, biri başarısız olursa, genel aydınlatma üzerinde çok az etkisinin olacağı anlamına geliyordu.

   

  LED teknolojisi artık sayısız avantaj sağlıyor. LED'li aydınlatma bir güç kesintisinin ardından anında başlatma sunar, yüksek basınçlı sodyum lambalar için gerekli potansiyel olarak tehlikeli soğuma süresini ortadan kaldırır. Dahası, LED ışık kaynakları düşük ortam sıcaklıklarına daha az duyarlıdır, bu da floresan lambaların lümen çıkışını önemli derecede düşürebilir.


  Tüneldeki ışıklar, dışarıdaki ışığa uyacak şekilde otomatik olarak kararır ve parlar, böylece tünele girerken veya çıkarken sürücünün gözlerinin ayarlanması gerekmez. Sürücülerin yavaşlaması gerekmediğinden, trafik hareket etmeye devam eder ve güvenlik artar.

  Işıkla
  riskleri azaltma 

  Ekip

  Otoyol Acentesinin adına Amey

  Müşteri

  SPIE WHS

  Proje ortağı

  Meir Tüneli

  Yer

  İlgili Referanslar

  • Lundbytunnel

   Lundbytunnel

   LED’li aydınlatmanın uzun mesafeli Lundbytunnel'de güvenliği nasıl arttırdığını öğrenin

  • Erkenek Tüneli

   Erkenek Tüneli

   Philips tunnelogic sistemi kullanılan Malatya Erkenek Tünel Aydınlatma projesinde optimum enerji tasarrufu ile yüksek sürüş konforu sağlandı

  • Sørnes Tüneli

   Sørnes Tüneli

   Arabanızla geçerken, Sørnes Tüneli’ndeki LED tünel aydınlatmasının, konvansiyonel bir tünel aydınlatmasından ne kadar farklı olduğunu izleyin.

  • Çamlıca Tüneli

   Çamlıca Tüneli

   Çamlıca Tüneli Philips LED Aydınlatma projesi