Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Rahatsızlığı
  ışıkla uzakta tutma

  Psikiyatri Kliniği, Knight of St. John of Jerusalem Hospital, Oberhausen, Almanya


  Işığın Oberhausen'deki Psikiyatri kliniğinde yatan hastalar için hayatı daha kolay hale nasıl getirdiğini öğrenin.
  Psikiyatri kliniğinde Philips tarafından aydınlatılan bir koridorda yürüyen hemşire

  Kişisel
  bir dokunuşla

  hastalarımız ve terapistlerimiz için hoş bir ortam oluşturma hedefimizi elde ettik. Işığın insanlar üzerindeki etkisi hafife alınmamalıdır, bu nedenle aydınlatmanın doğru şekilde kullanılmasının faydalı bir terapötik etkiye sahip olabildiğine ikna oldum."

   

  - Manfred Rönfeldt Oberhausen Psikiyatri Teknik Yöneticisi

  Philips tarafından aydınlatılan psikiyatri kliniğindeki hasta odası
  Philips tarafından aydınlatılan psikiyatri kliniğindeki hasta odası

  Müşteri İhtiyacı


  Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikosomatik Kliniği ileri görüşlü bir tesistir. Oberhausen!deki Knight of St. John of Jerusalem Hospital'da bulunan klinik, yüzlerce hasta için konaklamalı tedavi sunar. Hastalar için özenli bir ortam oluşturmayı isteyen klinik, Philips'ten yardım istedi.
  Psikiyatri kliniğinde Philips tarafından aydınlatılan bir koridorda yürüyen hemşire

  Doğru aydınlatma

   

  1978'de açılmasından beri, klinik kendini hasta bakımına her zaman adamıştır. Departman 160 ek oda ile tesislerini genişletebildiğinde, yeni bir aydınlatma sistemi aradı. Hoş aydınlatmanın korkutucu, kaçırıcı hastane düşüncesini ortadan kaldırabileceği ve insanların kliniği dostane, özenli bir yer olarak görmesine yardım edebileceği umuldu.

   

  Philips hastane aydınlatması tesise bir miktar yenilik uyguladı. Klinik yöneticileri, personelin ve hastaların, oda ve koridor aydınlatmasını gereksinimlerine göre ayarlamasını sağlayan ‘Kişisel Işık’ konseptini tercih etti. Bu bireysel kontrol seviyesi hastalar için konforludur ve tıbbi personelin işini daha kolay yapmasına yardımcı olur.

   

  Işık birincil olarak Rotaris ve Savio armatürleri tarafından sağlanır. 2700 Kelvin (sıcak beyaz) ve 6500 Kelvin (gündüz beyazı) arasındaki ışık renkleri seçilebilir. Bu değerler dışarıda karşılaşılan doğal ışığa karşılık gelir ve bu ışık çeşitleri vücudun melatonin ve kortizol seviyelerinin seçici olarak ayarlanmasını sağlar, bu da ya sakinleştirici veya canlandırıcı bir tepki üretir. Işığın yoğunluğu ve rengi bir düğmeye dokunularak ayrı olarak ayarlanabilir.

   

  Yeni hastane aydınlatmasının bir sonucu olarak, klinik, hastaları huzurlu tutmaya yardımcı olan yeniden güven veren, kucaklayıcı bir ortama sahip olur.

  • Savio TCS760/770
   Savio TCS760/770
   Philips'in yeni, patentli mikro mercek optik teknolojisi özelliğine sahip olan Savio, şık tasarım ve hem iş hem de aydınlatma için optimum performansın ideal kombinasyonunu sunan b...

  Hastalara
  huzur verme

  Ekip

  Manfred Rönfeldt, Psychiatrie Oberhausen

  Proje yöneticisi

  Petra Sachse

  Mimar

  Petra Wörner

  Mimar

  Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

  Kurulum

  Ralf Nowack, Philips Aydınlatma

  Aydınlatma danışmanı

  İlgili referanslar