Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Hasta

  güvenini kazanma

  Güney Operasyon Merkezi 
  Lübeck, Almanya


  Güney Operasyon Merkezi'nde hastane aydınlatmasının hastaları nasıl sakinleştirdiğini öğrenin.
  Philips Aydınlatma enerji tasarruflu LED ışıkları ile aydınlatılan Güney Operasyon Merkezi'ndeki operasyon odası

  Amacımız, hastaları
  rahatlatan

  ve güvenlerini kazanan bir ortam oluşturmaktır. Eşzamanlı olarak, psikolojik süreçlerinde personeli ve sonuç olarak tıbbi bakımımızı da desteklemelidir. Işık burada kesin bir rol oynar."

   

  - Andreas Janzen, Anestezist, Lumaris GmbH Yönetim Müdürü - Güney Operasyon

   

  Philips Aydınlatma ile aydınlatılan Güney Operasyon Merkezi'nin resepsiyonu
  Philips Aydınlatma sağlık çözümleri ile aydınlatılan Güney Operasyon Merkezi, Almanya'nın bekleme alanı

  Müşteri İhtiyacı

   

  Sana Hospital Lübeck'te sağlığın merkezidir. Bölgedeki en büyük hastane olarak, Güney Operasyon Merkezi dahil 13 tıbbi uygulamadan meydana gelir. Işık, hastalar için rahatlatıcı, stressiz bir ortam oluşturabilir ve tıbbi tesisin yüksek taleplerini karşılayabilir miydi?

  Doğru aydınlatma 


  Genel aydınlatma için, parlamasız performansı ile verimli bir iş yeri oluşturmak üzere Rotaris kullanıldı. Resepsiyonda, DayWave armatürleri, yenileyici ışıkları ve dalgaya benzer dinamikleri sayesinde uyarıcı bir ortamı destekler. iColor Cove MX Powercore bekleme alanında, anestezi hazırlık odasında ve operasyon bölgesinde yumuşak renk değişiklikleriyle zindeliği destekler.


  Hijyen ve sterillik gerekliliklerini karşılamak için, ameliyathanelere cleanroom TBS426 armatürleri kuruldu. Anestezi iyileşme odasında, Savio dinamik ışığı, bakımı desteklemek için kullanıldı. Bir operasyondan hemen sonra, hastaları uyandırmaya yardımcı olmak için daha serin bir ışığa değiştirmeden önce, sıcak beyaz ışıkla parlamak üzere ayarlanabilir. Ek renkli kontur ışıkları ve RGB yukarıdan aydınlatmaları, koridor alanlarında daha rahat bir ortam oluşturmak için kullanıldı.

   

  Merkez artık her bir alanda personel ve hastaların ihtiyaçlarını karşılayan ışıklarla yükseltildi. Göreve özgü aydınlatma konsepti, hastalar tarafından yaşanan çeşitli tedavi aşamalarına yanıt verir. Örneğin, resepsiyon ve bekleme alanlarında, yumuşak, rahatlatıcı renk değişiklikleri kaygıyı azaltmaya yardımcı olur.

   

  Yeni hastane aydınlatması maliyetleri düşürmeye yardımcı olur. LED'in tasarruflu performansı enerji çıkışını düşürür, C02 emisyonlarını alçaltır ve bakım maliyetlerini minimuma indirir.

  • iColor Cove MX Powercore
   iColor Cove MX Powercore
   iColor Cove MX Powercore yüksek yoğunluklu LED aydınlatma armatürü, iç mekan duvar oyuklarını ve abajurlu alanları canlı ışıkla doldurmak için neredeyse sınırsız seçenek sunar. Bu ...

  Işıkla
  stresi azaltma

  Ekip

  Andreas Janzen (Yönetim Müdürü), Lumaris-Verwaltungs-GmbH

  Müşteri
  Web Sitesi

  Sabine Mai, Mailight

  Işık planlaması
  Web Sitesi

  Juliane Lokat, Holger Dürholt

  Philips danışmanları

  İlgili referanslar