Öneriler

  Hasta bakımının

  merkezinde

  German Heart Institute,
  Berlin, Almanya


  German Heart Institute'ün kritik koşuldaki hastalar için bakımı iyileştirmek üzere ışığı nasıl kullandığını öğrenin.
  Healwell - German Heart Institute Center Almanya

  Yoğun bakım ünitemizde
  hastaların güvenli,

  rahat ve iyi bakılmış hissetmeleri bizim için hem tıbbi olarak hem de duygusal olarak aşırı derecede önemlidir. Philips'in tamamen kucaklayıcı HealWell aydınlatma konsepti bunun için optimum çerçeveyi oluşturur."

   

  - Prof. Dr. med. Dr. h.c. Roland Hetzer, Tıbbi Yönetici, German Heart Institute

  Philips'in hasta odasında benzersiz dinamik ruh hali aydınlatması
  Bir kadın, German Heart Institute, Berlin'deki Philips hastane aydınlatması ile aydınlatılan bir koridorda yürüyor

  Müşteri İhtiyacı

   

  Berlin'deki German Heart Institute hayat kurtaran bir tesistir. Her yıl 3.000 civarında açık kalp operasyonunu ve 1.500'den fazla ek cerrahi prosedürü üstlenir. Kritik koşuldaki hastalarla enstitü, koğuşlardaki bakımı iyileştirmenin yeni bir yolunu aradı.

  Doğru aydınlatma 


  German Heart Institute'teki doktorlar ışığın önemini anlar. Tesiste yoğun yenileme yürütüldüğünde, hastanın iyileşmesine destek olabilecek modern, kontrol edilebilir bir aydınlatma konsepti arıyorlardı. Bu yalnızca personelin tedavi vermesini kolaylaştırmayacaktı, aynı zamanda yenilikçi aydınlatmanın stres, uyku düzenleri ve hormon salımı üzerinde olumlu bir etkisinin olduğu gösterilmişti.

   

  Philips HealWell hemen belirlendi. Bu hasta odası aydınlatma sistemi dışarıdaki doğal ışık düzenlerini taklit ederek doğal uyku ritimlerini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Hastalar hastaneye girdiklerinde, sağlıkları ve ruh halleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilecek şekilde sıkça uyku sorunları oluyordu. HealWell yalnızca uyku düzenlerini normal kılmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda ışık tonları hastanın komutu ile değiştirilebilir ve sistem tüm hijyen düzenlemelerine uyar.

   

  Hasta yenilenme odasında, ışıklı tekstillerden ek konfor gelir. Sesi de yumuşatırken, sakinleştiren ve rahatlatan durmadan değişen bir ortam sunar. Yeni aydınlatma sistemleri Enstitü'nün hastalar için daha iyi bakım ve personel için daha iyi çalışma ortamı sağlamasına yardımcı oluyor. Bu, tam da doktorların istediği şey.


  Her bir hasta, tercih edilen renkli ayarlar kullanılarak, uzaktan kumanda ile odalarındaki ışığı kontrol edebiliyor. Bu, onlara harika bir kontrol hissi ve artan zindelik hissi veriyor.

  Healwell

  Healwell  

  Işıklı Tekstil

  Işıklı Tekstil

   

  Zindeliği
  ışıkla iyileştirme

  Ekip

  German Heart Institute, Berlin, Almanya

  Müşteri

  Prof. Roland Hetzer

  Müşteri

  Thomas Michael Höhn

  Müşteri

  MRBS Architekten Berlin

  Planlama ve Tesis Süpervizörü

  IBP-Ingenieurbüro Pilz & Ortağı

  Elektrik Uzmanı

  Philips Aydınlatma, Juliane Lokat

  Aydınlatma danışmanı

  Armin Mross

  Proje yönetimi

  İlgili referanslar