Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Çocuk hastalar için
  eğlenceli hastane
  aydınlatmaları

  Birmingham Children’s Hospital, Birleşik Krallık  

   

  Yeni bir hastane aydınlatmasının Birmingham Children’s Hospital, İngiltere'de kaygıyı azaltmaya nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

  Birminghan Children's Hospital'da Philips Aydınlatma'nın Imagination Light Canvas'ı

  EHE programının
  yürütüldüğü

  10 yıl boyunca, kucaklayıcı ve sakinleştirici ortamların, hissetme şeklimiz ve iyileşme süreci üzerinde büyük bir fark ortaya koyduğunu defalarca gördük."

   

  -Sarah Waller, Müdür, The King’s Fund EHE

  Birminghan Children's Hospital'da, Philips Aydınlatma'nın Imagination Light Canvas'ı ile dikkati dağılan bir çocuk hiç kaygı göstermez
  Philips Aydınlatma'nın Imagination Light Canvas'ı ile bir çocuk

  Müşteri İhtiyacı

   

  Birmingham, İngiltere'deki Children’s Hospital insan odaklı bakımda bir öncüdür. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, iyileşme sürecine yardımcı olan kucaklayıcı ve sakinleştirici bir ortam göstermiş King’s Fund ‘İyileşme Ortamını Geliştirme’ programına katılmıştır. Ancak ışık nasıl yardımcı olabilirdi?

  Bir çocuk Birminghan Children's Hospital'da Imagination Light Canvas'a dokunuyor

  Doğru aydınlatma


  Yenilemelerin öncesinde, çocukların böbrek ünitesi, ziyaret edilmesi hoş bir yer değildi. Hastanenin karanlık, sönük ve donuk bir yeri olan alt katında bulunuyordu. Bazı genç hastalar koğuşu haftada iki veya üç kez ziyaret ediyordu, bu, onlarda çok fazla endişe ve kaygı ortaya çıkaran bir deneyimdi. Ortamı iyileştirmenin yaşamlarında büyük bir fark ortaya koyacağı netti.

  Koğuşu geliştirmek, sağlık aydınlatması yenilikleri sayesinde çocuk oyuncağı oldu. Birmingham Children’s Hospital, yeniliklerin parçası olarak İngiltere'de türünün ilk örneği olan çığır açıcı ‘Imagination Light Canvas’ı kurdu. 3 metreye 1,5 metre ölçüsündeki bu öncü ışık duvarı, canlı renkler sergileyen 144 LED kareden yapılmıştır. Duvarın dışı, sıcak bir ışıltı ekleyen iColor girintisi ile aydınlatıldı.

  Duvar yalnızca önceden programlanan animasyonları görüntülemez, aynı zamanda çocuklar keyifli ışık gösterileri oluşturmak için ona dokunabilir, vurabilir ve onu kaydırabilir. Duvar, tedaviye katılan veya ailesini ziyaret eden gençler için anında keyifli bir dikkat dağıtıcı haline geldi. Koğuştaki zindelik gelişti ve enerji tasarruflu LED'ler sayesinde, yeni armatürler bir tost makinesinden daha fazla enerji kullanmıyor.

  “The Imagination Light Canvas ışığın insanların zindeliğini nasıl geliştirebildiğinin ve morallerini düzeltebildiğinin mükemmel bir örneği. Ancak, kesin olarak onaylanması bir çocuğun yüzü, içeriye ilk girdiği zaman aydınlandığında oluyor - zaten gerçek anlamı da bu.”

   

  -Peter Maskell, Denetim Kurulu Başkanı, Philips Electronics

  • iColor Cove QLX
   iColor Cove QLX
   iColor Cove QLX, oyuklarda, abajurlu alanlarda ve diğer iç mekan alanlarında doygun renk ve dinamik efektler oluşturan kompakt lineer bir LED armatürüdür. Armatür, iki standart uzu...

  İlgili referanslar