Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Artık

  Karanlık köşe yok

  Eiteren Parking,

  Hollanda

   

  Su geçirmez aydınlatmanın Eiteren garajını nasıl daha güvenli hale getirdiğini öğrenin.

   Philips aydınlatma ile aydınlatılan Eiteren garajındaki arabaların önünde gülümseyen kadınlar

  “LED'li aydınlatma
  geleneksel

  aydınlatmadan daha enerji tasarrufludur. Özellikle, insan olmadığını algıladığında ışıkları kararttığından bu böyledir. Enerji ve bakım maliyetlerinde %50-60 tasarruf sağlarız ve esnek karartma sistemi ile optimum bir güvenlik algısı oluştururuz."

   

  -Inge Reindersma, IJsselstein Council

   Philips aydınlatma ile aydınlatılan Eiteren garajındaki merdivenleri çıkan adam

  Müşteri İhtiyacı

   

  IJsselstein belediyesi ziyaretçileri ve sakinlerini benzer şekilde sever. Şehir merkezini iyileştirmeyi isteyen konsey, yerel tesislerini yükseltmeye karar verdi. Projenin önemli bir parçası garaj için çekici bir aydınlatma planıydı. Ancak, hoş, güvenli aydınlatma maliyetçe de etkin olabilir miydi?  

   

  Philips aydınlatma ile aydınlatılan garaj ve danışma

  Doğru aydınlatma 

   

  Yeraltında bulunan ve 208 park alanından meydana gelen Eiteren garajının çok fazla ışığa ihtiyacı vardı. IJsselstein konseyinin aklında zaten bir çözüm vardı. Orijinal plan, floresan armatürleri kullanarak kesintisiz bir ışık hattı oluşturmaktı. Bu, aydınlatma çok yoğun olduğundan, karartma sistemi çok zayıf olduğundan ve işletim ve kullanım maliyetleri fahiş olduğundan imkansızdı.

   

  LED projeyi ileriye taşıdı. Ana tavan ışıkları olarak Pacific LED2'yi kurarak, önceki sorunlar olmaksızın kesintisiz bir ışık hattı oluşturabildik, yani orijinal tasarımın değişmesine gerek olmadı. Su geçirmez aydınlatma armatürleri hoş bir ambiyans ve garajın tüm köşelerine net görüş kattı. Işıklar mükemmel karartma seçeneklerine de sahipti ve kurulmaları kolaydı.

   

  Kurulum, giriş salonu tavanında, alan için kucaklayıcı bir ışıltı ekleyen parlak, saldırıya dayanıklı LED Gondolas ile uygulandı. Yeni aydınlatmanın uygulanmasıyla birlikte, garaj, köşelerin herhangi birinde karanlık noktalar olmaksızın daha güvenli, daha hoş bir atmosfere sahiptir.

   

  LED ışıkları, benzer seviyede ışık üreterek ancak çok daha az elektrik kullanarak geleneksel olanlardan daha enerji tasarrufludur. Kimse olmadığında ışıkları otomatik olarak karartan kontrol sistemi ile daha fazla tasarruf sağlanır.  

  İlgili referanslar