Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Ünlü bir satıcı için

  yeni bir görünüm

  Carrefour,
  Santiago de Compostela, İspanya


  Carrefour grubunun akıllı süpermarket aydınlatması kullanarak, penceresiz bir Hipermarkete nasıl doğal aydınlatma getirdiğini öğrenin.
  LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma kontrolleri birlikteliği ile aydınlatılan Carrefour Santiago süpermarketi

  Aydınlatma %100'e
  ayarlanırsa,

  sonuç doğal ışığa çok yakın olur."
  Carrefour Santiago'daki doğru moda aydınlatması müşterileri çeker
  Müşteriler, Carrefour Santiago'da etin ve balığın tazeliğine karar vermek için bunların görünüşüne bakar.

  Müşteri İhtiyacı

   

  Avrupa'daki en büyük perakendeci olan Carrefour, Kuzey Batı İspanya'da yeni bir hipermarket açıyor. Güneş ışığı için giriş noktası olmayan binasıyla şirketin, doğal bir alışveriş ortamı oluşturmak için bir yola ihtiyacı vardı. Philips, Carrefour'un doğru ışık seviyelerini elde etmesine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir miydi?

  Doğru aydınlatma 


  32'den fazla ülkede 9.500'in üzerinde mağaza ile Carrefour alışveriş hakkında bir miktar bilgi sahibidir. 1959'da kurulan şirket, Avrupa'daki en büyük ve dünyadaki ikinci büyük perakendeci olarak kendini inşa etmiştir. Santiago de Compostela'da yeni bir hipermarket açtığında, binanın güneş ışığı için giriş noktası olmadığından aydınlatma önemli bir zorluk ortaya koydu. Grubun sürdürülebilirlik çabalarına uygun olarak, parlak ancak enerji tasarruflu bir aydınlatma çözümü gerekliydi.

   

  Cevap LED oldu. Genel aydınlatma için, Maxos LED reyon aralarına doğal görünen ışık katmak için kullanıldı. Canlı, beyaz parlaklık, rahatsız edici herhangi bir parlama olmaksızın müşteriler için yenileyici bir ortam oluşturur. Ecostyle LED mükemmel renksel geriverim ile ticarete kaliteyi getiren avizeli aydınlatma için kullanıldı. Bu iki armatürler sırasıyla %55 ve %50 enerji tasarrufu sunar - bu, büyük bir mağaza için küçük bir değişiklik değildir.

   

  Serinleticiler ve dondurucularda, çekici bir beyaz ışıltı üretmek için Ana LED SA tüpleri kuruldu ve %60 enerji tasarrufu sundu. Teorik olarak ısısız çalışması, soğutma ünitelerinin ekstra güç kullanılmaksızın gerekli sıcaklıkta tutulabilmesi anlamına gelir, bu da daha fazla maliyet azaltımlarına yol açar. Tüm aydınlatma sistemlerinin kontrolü DyNet ağı ile birlikte Philips Dynalite ile sağlanır. Bu kontrol, ayarlayıp unutmanın rahatlığı için önceden programlı ışık ayarlarının kullanımını sağlar.

   

  Yeni %100 LED'li aydınlatma sistemi, Carrefour'un standart aydınlatma sistemlerine kıyasla aydınlatma için %60'ın üzerinde enerji tasarrufu sağlar. Bunun, C02 emisyonlarını etkileyici şekilde yılda 96 ton oranında azaltması beklenilmektedir.

  Anında  
  çekim sağlama

  Ekip

  Carrefour S.A. - Carrefour Santiago Hipermarketi

  Müşteri

  José Francisco Moyá

  Teknik Müdür

  Juan Carlos Monteagudo

  Philips Danışmanı

  İlgili referanslar