Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Biraz ışık  pek çok
  çekicilik katar

  Bruzgaal, Utrecht Üniversitesi,
  Hollanda
   

  Işığın bir bağlantı geçiş yolunu heyecan verici bir mola alanına nasıl dönüştürdüğünü görün.
  Philips aydınlatma ile rahatlatıcı ortam

  Siyah
  bu odayı

  hakimiyet altına alıyor. Yani neredeyse hiç ışık yansıması yok. Kullanılan LED modülleriyle, bu çok iyi bir sonuç verecektir. Duvarlardaki mobilya ve bağlantı elemanlarını, kendilerini aydınlatıyorlarmış gibi görünen bir şekilde aydınlatabiliriz. Heyecan verici ancak aynı zamanda rahatlatıcı. Alana, kullanıcılar tarafından çok takdir edilen özel bir karakter verir."

   

  -Randolph Meekes, Utrecht Facilities Company danışmanı

  Philips aydınlatma ile mola alanlarında rahatlatıcı ortam
  Philips aydınlatma ile mola alanlarında rahatlatıcı ortam

  Müşteri İhtiyacı


  Bruzgaal, Utrecht Üniversitesi'nin iki binasını bağlayan bir geçiş yoludur. Bir kütüphaneden boş vakitte toplanma ve salon alanı olarak yeniden icat edilen alanın, yeni mimari tasarımı bütünlemek için bir aydınlatma konseptine ihtiyacı vardı. Philips Bruzgaal'ı canlandırmakla görevlendirildi.
  Philips aydınlatma ile Brugzaal, Utrecht Üniversitesi'ndeki mola alanlarını aydınlatma

  Doğru aydınlatma

   

  Orijinal olarak iki bina arasında bir bağlantı olan Bruzgaal, Van Unnik binası ve Utrecht Üniversitesi'ndeki yeni kütüphane arasında bir otobüs hattı üzerinde faaliyet gösterir. 45'e 13 metre ölçülerindeki alan, öğrencilerin rahatlaması için mobilya ile bölünmüştür. Bu alanın aydınlatılmasının, duvarlarda, zemin kısımlarında ve ısıtma ünitelerinde siyahı ve mobilya ve zeminde kırmızı ve sarı vurguları içeren, yeni renk şemasını bütünlemesi gerekiyordu.

   

  Mimari tasarımın karakterini korumak üzere, minimum ışın dağıtımı sağlayan görünmez ışık bağlantı noktalarına ihtiyaç vardı. Yeni LED konsepti buna mükemmel şekilde yanıt verdi. Fiorenza ikiz spot ışıkları, okuma açısından görünürlüğü sağlayarak, mobilyayı doğrudan aydınlatmak için kullanılırken, LEDline2 ve Celino şerit ışıkları sorunsuz ışık perdeleri oluşturmak için kullanıldı.

   

  Boşa kullanılan bir alan olan bu alan, öğrencilerin rahatlamaya, çalışmaya ve toplanmaya bayıldıkları bir alan haline geldi. Aydınlatma ile kalıcı bir iyileşme oldu.

   

  Tavan ışınlarına saklanan LED spot ışıkları, ışığın bir yerden gelmiyormuş gibi göründüğü bir izlenim sunarken, yoğun ancak dar ışınlı aydınlatma sağlar.

   

  • LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² is a high-performance linear grazing light creating color-changing effects and seamless curtains of light. Available in a wide range of colors, optics and forms the linear...
  • Celino TPS680/682
   Celino TPS680/682
   Celino, minyatürcülük ve mimari bütünleşmeye yönelen pazarı yansıtan ve aynı zamanda optik performansta önemli ilerleme sağlayan bir avize serisidir.Celino, en son ofis aydınlatma ...

  İlgili referanslar