Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Sağlıklı bir

  çevreyi desteklemek

  Unilever depolama ve dağıtım merkezi,
  Prologis Park Piotrkow, Polonya

   

  LED depo aydınlatmasının daha temiz bir çevreye nasıl katkı sağladığını öğrenin

   

  Prologis'teki Unilever deposundaki Philips kontrol sistemleri
  Prologis'teki Unilever deposu enerji tasarruflu Philips ortam aydınlatmasını kullanır

  Bu proje,
  aynı zamanda,

  şirketimizin doğal çevre üzerindeki etkisini azaltmak için söz verdiği Unilever tarafından düzenlenen 'Sürdürülebilir hayat' projesi tarafından belirlenen yönde atılan başka bir adımdır."

   

  - Mateusz Mikołajczyk, Ast Lojistik Uzmanı, Unilever

  Müşteri İhtiyacı

   

  Prologis endüstriyel gayri menkulde lider bir güçtür. Endüstride 15 yılı aşkın deneyimle, depo liderleri ve yöneticileri arasında liderdir. Şirket parktaki kiracısı Unilever için sürdürülebilirliği iyileştirmek istedi. Enerji tasarruflu aydınlatma yardımcı olabilir miydi?

  Doğru aydınlatma 


  Unilever tarafından geliştirilen 'sürdürülebilir hayat' stratejisi merkezin gelişimi için çeşitli hedefler belirledi. Aydınlatmanın, verimli bir çalışma ortamı oluşturacak ve alanı daha çekici hale getirecek şekilde normatif seviyede parlak olması gerekliydi. Ayrıca bakım ve enerji tüketimi için spesifik gereklilikleri karşılaması gerekliydi.


  Philips geçerli sistemi değerlendirmek için bir ışık denetimi ile başladı. Işık kaynaklarını yükselterek, toplam gerekli armatür miktarını azaltabileceğimiz belirgin oldu. T8 floresan ampulleri daha etkili T5'lerle değiştirildi. Sonuç olarak, toplam armatür sayısı 2.136'dan 1.674'e düştü. Yeni ışıklar parlak, temiz aydınlatma ile optimum çalışma ortamı oluşturur.


  Yeni sistem, mevcut gün ışığı miktarına göre ampullerin yoğunluğunu ayarlayan akıllı bir aydınlatma sistemi ile kontrol edilir. Bu, suni ışık gerekenden fazla asla kullanılmadığından, enerji tasarrufu sağlayan bir etkiye sahiptir. Ek olarak, armatürlerdeki azalma Prologis'in bakıma ilişkin daha az zaman ve para harcayacağı anlamına gelir.

  Yeni depo aydınlatmasından gelen enerji tasarrufları yılda yaklaşık %40'a karşılık gelir. Bu, 219.000 ton C02 tutarına denktir. Yeni sistem tarafından sunulan maliyet tasarrufları sayesinde, yatırım dört yıl içinde geri ödenecektir.

  • MASTER TL5 High Efficiency Eco
   MASTER TL5 High Efficiency Eco
   Son derece verimli bu TL5 lamba (tüp çapı 16 mm) basit lamba yenilemesiyle önemli düzeyde enerji tasarrufu sağlar. TL5 HE Eco lambaları mükemmel lümen sürekliliği ve iyi bir renkse...

  Çevreye 
  yardımcı olmak

  Ekip

  Prologis

  Müşteri

  Unilever Depolama ve Dağıtım Merkezi

  Venue

  İlgili referanslar