Tunnelogic Sistemi ile Üstün Sürüş Konforu

Erkenek Tüneli,

Malatya , Türkiye

Doğu Anadolu’yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi’ne bağlayan 2 km uzunluğundaki Erkenek Tüneli aydınlatılarak, riskli yol daha güvenli ve konforlu hale getirildi.

tunnelogic_kontrol_sistem
Enerji tasarruf seviyelerini maksimize ederken  bir yandan da sürüş güvenliği ve görsel konforu artırdık.
- Onur Uraz - profesyonel dış aydınlatma ürün müdürü
erkenek_tunel_aydinlatma

Müşteri İhtiyacı

Sürücülerin görüş konforunu artırmak ve tünel güvenliğine ilişkin en yüksek standartları karşılamak amacıyla uzun ömürlü LED tünel aydınlatma ile yüksek enerji tasarrufu hedeflendi. Ayrıca uzaktan izleme ve kontrol sistemi ile de bakım maliyetlerini minimuma indirmek amaçlandı.

Amaç

Philips aydınlatma tünel uygulamalarında, keşif aşamasından tasarım aşamasına, devreye alma hizmetlerinden uzun dönem servis anlaşmalarına hatta finansal çözüm paketlerine kadar bütünsel bir yaklaşım benimsenmiştir. Bu yaklaşım ile amaç, tüm paydaşlar için anlamlı değer sağlayacak bir çözüm ortaklığı oluşturmaktır.

2 km uzunlukta çift tüpten oluşan Erkenek Tüneli’nde, Tubepoint led tünel aydınlatma armatürlerinin yanı sıra tunnelogic aydınlatma kontrol sistemi kullanıldı. tunnelogic kontrol sistemi sayesinde gün içinde değişen dış bölge parıltı seviyelerine bağlı olarak tünel giriş ve çıkış bölgelerindeki parıltı seviyeleri eş zamanlı  kontrol edilebilmektedir. Bu da bir yandan enerji tasarruf seviyelerinin maksimize edilmesini sağlarken bir yandan da sürüş güvenliği ve görsel konforun artmasını sağlamaktadır.

TubePoint

Tüneller için aydınlatma armatürü

Philips TunneLogic

Tünel aydınlatma kontrol sistemi

Proje ekibi

Proje ekibi

KGM

Müşteri

Onur Uraz

Dış Aydınlatma Ürün Müdürü

Dilara Gürkan

Proje Pazarlama Müdürü

Bahadır Ünlüsoy

Proje Kanalı Satış Müdürü

Savaş Keskiner- Proje Fotoğrafçısı

İstavrit Görsel Çözümler