Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Sakinleri geceleyin

  gururlu kılın

  Estetik Yönden Güçlendirme

  Gece vakti rahatlamaya hazır olduğumuz andır ve pek çok insan bir gece gezmesi sırasında manzarayı seyreder. Esnek beyaz ışık ile kentsel çevrenizin en iyi yanlarını ortaya çıkararak onlara görsel bir armağan sunun. Hem geleneksel hem de modern yapıları bütünler ve yeşilliğe sağlıklı, yemyeşil bir görünüm verir.
  Philips beyaz ışık projektör sistemi Stockholm, İsveç'teki Kraliyet Sarayı'nın dekoratif ayrıntılarını yükseltir

  İnsanlar tarafından onaylanan performans

   

  Beyaz ışık, umumi alanların hem dekoratif hem de işlevsel aydınlatması için idealdir. Bir ankette, yanıt verenlerin neredeyse %90'ı, beyaz ışığın geleneksel sarı sodyum ışıklardan daha özgün olduğunu onaylamıştır. Bu doğal his veren ambiyans bir şehir merkezinde insanların evinde hissetmesini ve daha fazlasını sağlar.

  İnsanlar Philips beyaz ışık ile aydınlatılan bir heykele hayran kalır
  Philips beyaz ışığı ile iyice aydınlatılmış bir meydan

  Şehirlerin büyümesine yardımcı olmak

   

  Pek çok modern belediye aydınlatmayı ciddiye alır ve beyaz ışığın onlar arasındaki popülerliği büyümektedir. Madrid, İspanya'daki Somosaguas Neighbourhood Association'ın Başkanı şöyle demektedir, “Aydınlatma katı estetik gerekliliklerimizle uyumlu. Beyaz ışık doğal görüşe daha yakın, bu da, mülk değerlerini arttırmanın yanı sıra yerel sakinlerimiz için yaşam kalitesini arttırıyor.

  Işık rengi algısını ölçme

   

  Beyaz ışık geleneksel aydınlatmada büyük bir ilerlemedir, ancak bu konuda sadece bizim sözümüze güvenmeyin. 2005'te, Lyon, Fransa'da, aydınlatma türleri açısından yanıt verenlerin tercihlerini araştıran bir EVALUM* alan testi yürütüldü. INSA kampüsünde yaşayan öğrenciler ve kentin ‘Altıncı bölge’ adı verilen bölümünde ikamet edenlerden çeşitli ışık kaynaklarını değerlendirmeleri istendi.

   

  Sonuçlar, insanların 3000 K renk sıcaklığına sahip sıcak, beyaz ışıklı lambaları tercih ettiğini net şekilde gösterdi. Bu lambalarla ilişkilendirilen memnuniyet düzeyleri, sarı yüksek basınçlı sodyum lambalara ve soğuk beyaz ışık kaynaklarına (4000-4200K spektrum) göre daha yüksektir.

   

  * EVALUM: Evaluation de lumieres urbaines pour un eclairage durable (Sürekli Aydınlatma için Işık kaynaklarının değerlendirmesi).