Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Daha iyi ışık,

  daha az güç

  Enerji Verimliliği  


  MASTER CosmoWhite gibi son teknoloji beyaz ışık kaynakları şehirlerin büyümesine yardımcı olur. Yalnızca geleneksel alternatiflerinden daha enerji tasarruflu değildir, aynı zamanda net beyaz ışıkları, gerçekte olduğundan daha aydınlık olarak algılanır. Bu, belediye fonlarından tasarruf sağlayarak ışık çıkışını %30 kadar azaltarak halkı memnun edebileceğiniz anlamına gelir.
  Philips enerji tasarruflu beyaz ışık ile aydınlatılan sokak

  Beyaz çevre dostu olmanıza yardımcı olabilir mi?


  Beyaz ışık, enerji tasarrufu sağlamak ve çevreye yardımcı olmak için pek çok yeni yolu size sunar. Beyaz ışığın daha yüksek algılanan parlaklığı, yeni kurulumlarda armatürler arasındaki direk mesafesini arttırabileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, düşük güçte lambaların kullanıldığı yenilemeler sırasında kurulum yüksekliğini azaltabilir veya yükseltmelerde daha düşük güçte lambalar kurabilirsiniz.

   

  Philips süper verimli lambaları, bu fırsatlardan yararlanmadan bile, azalan enerji kullanımı ve düşürülen C02 emisyonları ile sürdürülebilirliğinizi iyileştirecektir.

   
  Az olan, daha çok olabilir


  Beyaz ışık, ışık çıkışını gerçek anlamda düşürmeyi mümkün kılar, çünkü gerçekte olduğundan daha parlak algılanır. İngiltere aydınlatma standartlarında bu avantaj tanınmış durumdadır. Kullanılan ışık kaynağının beyaz ışıkta olduğu gibi 60 veya daha yüksek renksel geriverimi varsa, İngiltere’de yan yollar ve caddelerle ilgili yasanın gerektirdiği aydınlatma düzeyi, %30’a kadar düşürülebilir.
  Philips beyaz ışık ile sokakta yüksek parlaklık seviyesi

  Algılanan parlaklık nasıl işe yarar?


  Aydınlatma seviyeleri düşük olduğunda, gözün retinasındaki çomaklar daha aktif hale gelir. Yüksek seviyeli mavi ışık emisyonlarına sahip ışık kaynaklarını daha kolay algılar. Işık kaynağı mutlaka genel olarak daha fazla ışık vermek zorunda olmayıp insan gözünün yakalayabileceği daha yüksek seviyeli ışık frekansı sağlar. Beyaz ışığın yaptığı şey ve böylelikle daha yüksek algılanan bir parlaklığa sahip olma nedeni budur.

   

  Philips beyaz ışığı ile güzelce aydınlatılmış şehir merkezi

  Enerji tüketimini karşılaştırma  


  Güçten tasarruf etmeye hazır olun. Bir aydınlatma kurulumunu sadece yeni ışık kaynakları ile yükselterek, enerji tüketimini %43 oranında düşürebilirsiniz. Tamamen yeni bir kurulumla tasarruflar %56'ya yükselir ve enerji tasarruflu LED teknolojisi ile daha da fazla tasarruf mümkündür.

   

  Bu nedenle yüksek kaliteli beyaz ışık, dış mekan kurulumlarında ‘çevreci tercihlere geçiş’ çözümü niteliğindedir. CO2 emisyonlarını, önceden imkansız kabul edilen bir seviyeye düşürür ve enerji faturalarını önemli derecede kısar.

  İnsanlar Philips beyaz ışığın altında sohbet ediyor