Öneriler

  Hastalar için daha iyi 

  uyku

  Bradford Royal Bakımevi,
  Bradford, İngiltere


  Aydınlatmanın Bradford Royal bakımevinin hastaları için zindeliği nasıl iyileştirdiğini ve uykuya nasıl destek olduğunu görün.
  Healwell Örnek Çalışma - Bradford Royal Bakımevi

  Genel aydınlatma çözümleri 
  koğuşların

  daha aydınlık, daha parlak ve daha kucaklayıcı görünmesine yardımcı oldu. Hastaların ortamları hakkında nasıl hissettiklerinde kesinlikle bir değişiklik var; daha rahatlamış ve sakin hissettiklerini bildiriyorlar."
  bir oyuncak ayıyı tutan kız
  Hasta odalarında daha rahatlatıcı ortam - Philips

  Müşteri İhtiyacı

   

  Bunama ile uğraşmak en sert kişiler için bile zordur. Konaklamaları sırasında hastalar için zindeliği ve rahatlığı iyileştirmenin bir yolunu arayan Bradford Royal, ışığın nasıl yardımcı olabileceğini görmek için Philips ile bir araya geldi.

  Doğru aydınlatma 

   

  Artan sayıda bunama hastası ile sağlık organları hastalar için daha iyi bakım sağlayabilecekleri yolları bulmak için mücadele ediyor. Bradford Royal bakımevindeki bunama koğuşunda, kişi odaklı bakımı desteklemek, hastalar ve personel arasındaki etkileşimi iyileştirmek ve endişe episotlarını azaltmak için süregiden bir proje vardı. Koğuş hastanın ve personelin moralini de iyileştirmeyi istedi.

   

  Philips yardım eli uzatmaya hazırdı. Gündüz parlak bir ortam oluşturan, hastaların gece daha iyi uyuması için onları uyanık tutmaya yardımcı olan Dinamik Aydınlatma sistemlerini kurarak hastalar için koşulları iyileştirebildik. Bu, gün boyu sıkça uyuyan ve gece dinlenmekte zorlanan bunama hastaları için özellikle yararlıdır. Hastaların dinlenmesine yardımcı olmaya ek olarak, Dinamik Aydınlatma sisteminin parlak net ışığı, yeni kurulan LuxSpace LED Compact yukarıdan aydınlatmaları ile birleştiğinde, personelin dikkatli ve odaklı kalmasına yardımcı olur.

   

  Bu yükseltmelere ek olarak, koğuştaki hasta odalarına HealWell sistemleri kuruldu. Sistemler gün boyu otomatik olarak kararır ve aydınlanır, insan uyku döngüsüne etki eden doğal ışık düzenlerini taklit eder. Ek olarak, hastalar ışığın tonunu yataklarından ayarlayabilir, bu onlara ortamları üzerinde yeniden güven verici bir kontrol hissini verir. Sonuçta daha az endişe, daha iyi dinlenme ve personel için daha kolay iş meydana gelir.

   

  Binanın altyapısı için avantajları, her şeyin vaktin olması, böylece kendi kendine çalışabilmesidir ve çözüm kurulduğundan itibaren 11 ila 12. ayda, herhangi bir onarım veya herhangi bir şeye bakmamız gerektiği ortaya çıkmadı”, Shane Embleton, Estates Design Proje Müdürü.

  İlgili referanslar