Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  LED lambaların güneş kadar doğal ışığıyla evinizin nasıl canlandığını görün

  Net, güzel LED ışık

   Philips LED aydınlatmanın kalitesi, renklerin her zaman gerçek ve doğal kalmasını sağlayan yüksek renksel geriverim değeri ile ön plana çıkar.

   

  Sıcak, parlak ışık, evinizin içini güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda renklere hayat verir. Ampullerimizin uzun ömrü ve dayanıklılığı sayesinde daha az ampul değiştirirsiniz. Geleneksel dış mekanı herkes bilir, ancak ampullerimizi ayrı kılan içindeki gelişmiş LED teknolojimizdir. Renklerin gerçek haliyle kalmasının yanı sıra, ışık akışı ampulün ömrü boyunca sabit kalır. Böylece sıcak ışıltının keyfini yıllarca sürebilirsiniz.

   

  Renksel Geriverim İndeksi ve eviniz için doğru ışık kaynağını seçerken bu kavramların ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. 

  Renksel Geriverim İndeksi (CRI) - Led

  Renksel Geriverim İndeksi (CRI) nedir?

   

  Bir ışık kaynağının renk görünümü üzerindeki etkisi, renksel geriverim indeksi (CRI), 0-100 arasında bir ölçekle ifade edilir. Doğal dış mekan ışığının CRI değeri 100'dür ve tüm diğer ışık kaynaklarının kıyaslandığı standart olarak kullanılır.

  Doğal dış mekan ışığının CRI değeri - Kıyaslama

   

  Philips LED aydınlatma ürünlerinin CRI değeri her zaman 80'den fazladır, güneşin değerine yakındır, renkleri gerçek ve doğal bir şekilde yansıtır.

  Lümen ve watt değerleri

   

  Lümen ve watt değerleri, bir ışık kaynağının enerji kullanımını göz önünde bulundururken anlaşılması gereken önemli kavramlardır. Kısaca açıklayacak olursak; bir LED lamba, aynı ışık çıkışını (lümen) üretmek için çok daha az enerji (watt) kullanır.

   

  Örnek: Bir LED ampul, 115 lümenlik bir ışık çıkışı üretmek için yalnızca 2,5 watt kullanırken, geleneksel bir ampul aynı lümen çıkışını üretmek için 15 watt (veya altı kat daha fazla enerji!) kullanır.

   

  Watt ve lümen değerleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin veya ışık miktarı ve watt ve lümen konularına dair Wiki kılavuzlarımıza göz atın.

  Watt ve lümen değerleri

  Popüler LED lambalar

  Popüler LED ampuller ve spotlar