Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

  Çevre dostu LED lambaları keşfedin

  Enerji verimliliğine sahip LED lambalar

  Çevre dostu Philips LED lambaların uzun ömrü, ampullerinizi daha az sıklıkla değiştireceğiniz anlamına gelir. Enerji verimli LED’lerin faydaları cüzdanınıza da yansıyacaktır.

   

  Philips LED lambalar, alışkın olduğunuz güzel sıcak ışığı üretirken geleneksel akkor ampullerden %80'e kadar daha az enerji kullanır. Bir Philips LED lambanın 15.000 saate kadar ömrü vardır, bu da 15 akkor ampulun toplam ömrüne eşittir. Bu sayede, değiştirmek zorunda olduğunuz ampul sayısı azalırken, sonucunda daha az atık oluşacaktır. Eviniz yatırım yapmaya değer. Philips'in size yardımcı olmasına izin verin.

  energy-saving-image-transparent

  Enerji tasarruflu LED lambalar

   

  LED aydınlatma, pek çok yönden sürdürülebilir aydınlatma anlamına gelir.Öncelikle,LED lambalar, aynı ışık akısı sağlarken geleneksel bir ampule kıyasla %90’a kadar enerji tasarrufu sağlar.

   

  Bir Philips LED lamba veya ampulü aldığınızda, anında para tasarrufuna başlarsınız. LED lamba ile değiştirdiğiniz her ampulle beraber, faturanızdaki azalmayı hemen fark edebilirsiniz.

  long-lifetime

  Uzun ömür

   

  LED ışık kaynakları, daha uzun ömürlüdür ve sizi sıklıkla ampul değiştirme derdinden kurtarır. Bu da atıkları önemli ölçüde azaltırken, bir yandan uzun vadede para tasarrufu sağlar.

   

  Bir LED ışık kaynağının ömrü, geleneksel ışık kaynaklarından 10 kat daha uzun olabilir. Geleneksel bir ampulün ömrü yaklaşık 2000 saat iken, Philips LED aydınlatmanın 20.000 saate kadar ömrü vardır. Bu da 20 yıla eşittir!

  Lümen ve watt değerleri

   

  Lümen ve watt değerleri, bir ışık kaynağının enerji kullanımını göz önünde bulundururken anlaşılması gereken önemli kavramlardır. Kısaca açıklayacak olursak; bir LED lamba, aynı ışık akısını(lümen) üretmek için çok daha az enerji(watt) kullanır.

   

  Örnek: Bir LED ampul, 115 lümenlik bir ışık akısı üretmek için yalnızca 2,5 watt kullanırken, gelenekseksel bir ampul aynı ışık akısını üretmek için 15 watt (veya altı kat daha fazla enerji!) kullanır.

   

  Watt ve lumen değerleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin veya ışık miktarı, watt ve lümen konularına dair Wiki kılavuzlarımıza göz atın.

  Watt ve lümen değerleri

  Popüler çevre dostu LED lambalar

  Popüler LED ampuller ve spotlar