Şu anda Philips lighting web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Sizin için yerel bir sürüm mevcut.
Öneriler

   

  Kompakt Floresan Lamba ile evinize enerji verin

  Philips kompakt floresan lambaları (CFL) davetkar bir ortam için rahat, yumuşak ışık sunar. CFL ampuller yüksek performanslı, enerji tasarruflu ve uzun ömürlü ışık sağlar. Bu ampuller en fazla satılan enerji tasarruflu lambalardır. CFL'ler floresan aydınlatmanın enerjisini enkandesan armatürlerin rahatlığı ve popülerliğiyle birleştirir.

   

  Philips kompakt floresan lambalar enkandesan ampuller için tasarlanan çoğu armatüre uyar ve yaklaşık %75 daha az enerji kullanır. CFL'ler 6 ila 15 kat daha uzun (6.000 – 15.000 saat) ömürlüdür. CFL'ler ışıkların uzun sürelerle açık olduğu alanlardaki en ekonomik ve verimli ampullerdir.

   

  Masa lambaları ve gömme aydınlatmalardan dekoratif armatürlere kadar, kompakt floresanlar yumuşak beyaz, doğal veya gün ışığı şekilde alışık olduğunuz şekillerde ve boyutlarda sunulur.

   

  Tüm CFL ampulleri görüntüle

  Tarihçe


  CFL'ler 1980'lerin ortalarında tanıtılmıştır. Performans, verimlilik (enkandesandan yaklaşık %75 daha az enerji), fiyat ve ömür (10 kat daha uzun ömürlü) 1990'dan beri iyileştirilmiştir. Philips CFL ampul evde kullanım için iyi bir tercihtir. CFL bir enerji yıldızı etiketi bile almıştır.

   

   

  CFL lambalarımız nasıl çalışır?

   

  Bir floresan ampul ışığı, önce insan gözünün göremediği ultraviyole ışık üreten bir asal gaz aracılığıyla iletilen bir elektrik akımıyla oluşturulur. Sonrasında ultraviyole ışık görünmez ışığı verimli bir şekilde kullanışlı beyaz ışığa dönüştüren floresan lamba tüpünün iç yüzeyini kaplayan özel fosfor harmanlarıyla etkileşime geçer. Floresan ampuller, ampul çalıştırma akımını düzenlemek ve uyumlu bir başlatma voltajı sağlamak için gerekli olan balast adında özel bir güç kaynağı gerektirir. Elektronik balastlar manyetik balastla aynı işlevi görür ancak titreşim ve gürültüyü ortadan kaldırırken aynı anda verimliliği artıran çok yüksek bir frekansta çalışarak eski manyetik ürünlerden daha iyi performans gösterir. Ayrıca, elektronik balastlar daha kolay biçimde daha tutarlı ve verimli lamba çalışması, lamba karartma ve gelişmiş aydınlatma kontrolü için aydınlatma ürünleriyle ağ oluşturmayı sağlayacak şekilde tasarlanır.

       

  CFL ampulleri mi seçmek istiyorsunuz? Neden olduğunu açıklıyoruz


  Enerji tasarruflu ampullerimiz sayesinde, enerjiden ve paradan tasarruf ile aynı zamanda parlak, enerji verici ışığın keyfini çıkarabilirsiniz. Çalışma odaları, ev ofisleri ve fazladan parlaklık gereken diğer yerler için mükemmeldir. Geleneksel enkandesan ampullerden 20 kat daha uzun ömürlüdür ve %80'e kadar daha az enerji kullanır
   

  Geniş bir çeşitliliğe sahip şekillerde ve boyutlarda sunulduğundan, ihtiyaçlarınıza uygun doğru ampulü kesinlikle bulacaksınız:
   

  • Son derece popüler çubuk şekli, normalde ampulün daha az görünür olduğu ortak ışık armatürlerinde, kaplamalı lambalarda işlevsel aydınlatma için kusursuzdur

  • Kompakt spiral şekil küçük aydınlatma armatürleri için kusursuz biçimde uygundur ve bir yeri gerçekten aydınlatmak için daha fazla ışık çıkışına ihtiyacınız varsa ilk tercihtir

  • Standart ampul (``A biçimli``) en bilinen şekildir, ambiyans ve hoş bir ortam oluşturmak için en iyisidir ve çoğunlukla masa lambalarında veya tavan armatürlerinde kullanılır.


  • Dekoratif şekiller (küreler, mumlar) ampulün daha görünür olduğu daha dekoratif armatürlerde kullanılır


  • Tüpler görev aydınlatması veya koridorlar veya garajlar gibi büyük alanları aydınlatmak için kullanılır

   

  Popüler ürünler

  Popüler ürünlerimize göz atın ve doğru ampulü seçin
  Philips Kompakt Floresan Lamba - SSS


  SSS

   

  CFL ampuller hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? En fazla sorulan beş SSS ile öğrenin.

   

   

  1. CFL'nin avantajları nelerdir?

   

  Kompakt floresan ampuller (CFL'ler) geleneksel enkandesan ampullerden daha uzun ömürlüdür ve daha az elektrik kullanır. Enerji tasarrufu yapmak ve aydınlatma faturalarınızı düşürmek için kolay bir yol arıyorsanız bunlar mükemmel bir seçenektir

   

  2. Bunların ömrü ne kadardır?


  CFL ampuller 6000 saat ila 15.000 saat kullanım ömrüne sahiptir, bu nedenle nadiren değiştirilmeleri gerekir. Buna kıyasla, normal enkandesan ampullerin ömrü genellikle en fazla 1000 saat olarak ölçülmüştür.

   

  Gerçek ömür açma-kapatma döngülerinin sıklığından ve çalışma ortamından (aşırı soğuk veya sıcak ortam daha kısa ömre yol açabilir) etkilenir.

  3. Çubukları nerede kullanmam gerekir?

   

  Son derece popüler çubuk şekli, normalde görev aydınlatması için kullanılan işlevsel aydınlatma veya ampulün daha az görünür olduğu koridorlar ya da garajlar gibi büyük alanları aydınlatmak için kusursuzdur

  4. Spiral ampulleri nerede kullanmam gerekir?

   

  Kompakt spiral şekil küçük aydınlatma armatürleri için kusursuz biçimde uygundur ve bir yeri gerçekten aydınlatmak için daha fazla ışık çıkışına ihtiyacınız varsa ilk tercihtir

  5. Standart veya dekoratif ampul şeklini nerede kullanmam gerekir?

   

  Standart ampul (``A biçimli``) en bilinen şekildir, ambiyans ve hoş bir ortam oluşturmak için en iyisidir ve çoğunlukla masa lambalarında, tavan armatürlerinde kullanılır. Ampulün daha görünür olduğu daha dekoratif armatürler için çeşitli dekoratif şekiller halinde kullanılır.

  6. CFL çalışmayı kestiğinde ne yapmam gerekir?

   

  Kompakt floresan lambalara özel atık olarak işlem yapılmalıdır. Bunlar geri dönüşüm için bölgenizdeki atık tesislerine götürülmelidir.
   

  Philips Kompakt Floresan Lamba - Bilinmesi gerekenler


  Bilinmesi gerekenler

   

  CFL ampulleri mi seçmek istiyorsunuz? Neden olduğunu açıklıyoruz

   

   


  Enerji Tasarruflu Lambalar son derece ekonomik bir seçenektir.

  Bunlar klasik ampullerden %85'e kadar daha az enerji kullanır,...ve 15 yıla kadar ömre sahiptir, bu nedenle nadiren değiştirme gerektirir.

  Çalışma alanları... mutfaklar.... ve oturma odaları gibi alanlar için kusursuz yüksek parlaklığa sahip işlevsel aydınlatma yelpazesini sunarlar. Ancak bundan fazlası da vardır!
   

  Philips CFL Enerji Tasarruflu Lambalar, farklı şekillerde ve tasarımlarda sunulur.

  Ayrıca bunlar da, taze ve enerji verici bir etkiye sahip soğuk, parlak gün ışığı tonlarından, hoş ve rahatlatıcı sıcak beyaz tonlarına kadar farklı renk sıcaklıklarında sunulur.
   

  Özetle:

  Enerji tasarrufu yapmak ve aydınlatma faturalarınızı düşürmek için kolay bir yol arıyorsanız enerji tasarruflu lambalar mükemmel bir seçenektir... ve artık bunların, ruh halinize uygun doğru ışık efektini ve ambiyansı oluşturmak için daha fazlasını sunduklarını biliyorsunuz.

   

  CFLi Portföyü