Daha fazla marka

Hastalar, çalışanlar ve dünya için
sağlıklı bir gelecek

 

 

Sağlık sektörü için çevre dostu aydınlatma

 

Sürdürülebilir sağlık yalnızca çevreye yardımcı olmak değildir. Hastalar, medikal çalışanlar ve hatta pay sahipleri için daha parlak bir gelecek yaratmaktır.

 

Düşük maliyetli ve ilgili aydınlatma geniş bir alanı kapsar. Enerji tasarruflu aydınlatma sistemleri hızlıca artan elektrik masraflarınızın etkisini dengelemenize yardımcı olur. Ve yeniliğe dayalı hastane aydınlatma sistemleri ile, hastaların değişen ihtiyaçlarına ve medikal teknolojide devam eden gelişmelere ayak uydurabilirsiniz.

 Philips - Çevre dostu aydınlatma -yeşil aydınlatma - Sürdürülebilir sağlık çevreleri oluşturmak

Neden yeşil?

Çalışanlara ve hastalara yardım

Aydınlatma rahat ve pratik çalışma ortamı oluşturarak değerli çalışanları etkilemeye ve elde tutmaya yardımcı olur. Hatta çalışan performansını arttırabilir – çalışmalar gün ışığı dahil olmak üzere daha aydınlık ortamlarda zihinsel işlevlerin ve hafızanın %25'e kadar geliştiğini göstermektedir.

 

Güven veren bir ortam gerginlerini azalttığı için hastalar da faydalanır. Araştırmalar doğru aydınlatmanın hastaların uyku sürelerini %8'e kadar arttırdığını göstermektedir. Ve enerji etkili aydınlatma ile tasarruf ettiğiniz para ile daha iyi tedavi sunan ekipmanlara yatırım yapabilirsiniz.

Doktor Catharina hastanesinde bir hastayı muayene eder - yeşil bina - hastaneler

Biliyor muydunuz?

Geleneksel olanlarla karşılaştırıldığında yeşil binalarda %30'a varan enerji tasarrufu
Tasarruf - geleneksel kod uyumlu binalarla karşılaştırıldığında yeşil binalar
Daha iyi aydınlatılan ortamlar hafızayı ve zihinsel işlevleri %25'e kadar arttırabilir
Gün ışığını içeren daha aydınlık ortamlarda üretkenliğin artması
Yapım için %2 sürdürülebilir bütçe ekleyerek 10 kata kadar tasarruf edebilirsiniz
Yapım için %2 sürdürülebilir bütçe ekleyerek  kazanabilirsiniz
Yapım için %2 sürdürülebilir bütçe ekleyerek, yatırımınızın 10 katı kadar geri dönüş bekleyebilirsiniz. 

İşletme avantajları

Yeşil teknoloji ile daha iyi işletmeler

Sürdürülebilir teknoloji bir çok işletme hedefine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Yeşil binalar operasyonel masrafları azaltarak ve başka yerlerde kullanılabilecek yatırımlar sağlayarak geleneksel binalarla karşılaştırıldığında %30'a varan enerji tasarrufu sağlar.  Sürdürülebilir şirketler istatistik olarak daha başarılıdır ve varlık değerleri %16'ya kadar artar

 

Buna ek olarak, yeşil hastane binası oluşturma marka imajınız için harikadır. Sürdürülebilir teknoloji kurumsal sosyal sorumluluk hedeflerini karşılamanıza yardımcı olur ve yerel yetkililerinizden yeşil sertifika kazanabilirsiniz.

Hemşire aydınlatılmış koridorda yaşlı bir bayana bakıyor - yeşil bina- hastaneler