Daha fazla marka

Sakinleri geceleyin

gururlu kılın

Estetik Yönden Güçlendirme

Gece vakti rahatlamaya hazır olduğumuz andır ve pek çok insan bir gece gezmesi sırasında manzarayı seyreder. Esnek beyaz ışık ile kentsel çevrenizin en iyi yanlarını ortaya çıkararak onlara görsel bir armağan sunun. Hem geleneksel hem de modern yapıları bütünler ve yeşilliğe sağlıklı, yemyeşil bir görünüm verir.
Philips beyaz ışık projektör sistemi Stockholm, İsveç'teki Kraliyet Sarayı'nın dekoratif ayrıntılarını yükseltir

İnsanlar tarafından onaylanan performans

 

Beyaz ışık, umumi alanların hem dekoratif hem de işlevsel aydınlatması için idealdir. Bir ankette, yanıt verenlerin neredeyse %90'ı, beyaz ışığın geleneksel sarı sodyum ışıklardan daha özgün olduğunu onaylamıştır. Bu doğal his veren ambiyans bir şehir merkezinde insanların evinde hissetmesini ve daha fazlasını sağlar.

İnsanlar Philips beyaz ışık ile aydınlatılan bir heykele hayran kalır
Philips beyaz ışığı ile iyice aydınlatılmış bir meydan

Şehirlerin büyümesine yardımcı olmak

 

Pek çok modern belediye aydınlatmayı ciddiye alır ve beyaz ışığın onlar arasındaki popülerliği büyümektedir. Madrid, İspanya'daki Somosaguas Neighbourhood Association'ın Başkanı şöyle demektedir, “Aydınlatma katı estetik gerekliliklerimizle uyumlu. Beyaz ışık doğal görüşe daha yakın, bu da, mülk değerlerini arttırmanın yanı sıra yerel sakinlerimiz için yaşam kalitesini arttırıyor.

Işık rengi algısını ölçme

 

Beyaz ışık geleneksel aydınlatmada büyük bir ilerlemedir, ancak bu konuda sadece bizim sözümüze güvenmeyin. 2005'te, Lyon, Fransa'da, aydınlatma türleri açısından yanıt verenlerin tercihlerini araştıran bir EVALUM* alan testi yürütüldü. INSA kampüsünde yaşayan öğrenciler ve kentin ‘Altıncı bölge’ adı verilen bölümünde ikamet edenlerden çeşitli ışık kaynaklarını değerlendirmeleri istendi.

 

Sonuçlar, insanların 3000 K renk sıcaklığına sahip sıcak, beyaz ışıklı lambaları tercih ettiğini net şekilde gösterdi. Bu lambalarla ilişkilendirilen memnuniyet düzeyleri, sarı yüksek basınçlı sodyum lambalara ve soğuk beyaz ışık kaynaklarına (4000-4200K spektrum) göre daha yüksektir.

 

* EVALUM: Evaluation de lumieres urbaines pour un eclairage durable (Sürekli Aydınlatma için Işık kaynaklarının değerlendirmesi).