Daha fazla marka

İç mekan konumlandırma

 

Mükemmel ışık, kusursuz konum

Müşteriler için kişiselleştirme, sizin için geri bildirim

Akıllı telefonlar, alışveriş yapanlar için kapsamlı bilgiler sunmaktadır. Philips İç Mekan konumlandırma uygulama ve hizmetleri ile mağazanızda kişiselleştirilmiş mobil deneyimi sunabilirsiniz. Aynı zamanda müşterilerinize alışverişte kolaylık sağlayabilir ve onların markanıza bağlılığını arttırabilirsiniz.

 

Alışveriş deneyimini konum bazlı mağaza içi promosyonlarla zenginleştirin; alışveriş yapanlara ürün satın almak için daha çok neden verin ve mağazada kalış sürelerini artırın. Yol gösterme araçları ziyaretçilere mağaza içinde rehberlik eder ve çalışanların mal kabul veya sipariş hazırlama gibi günlük görevlerdeki verimliliğini artırır. Akıllı telefon uygulamasıyla alışveriş yapanlar doğrudan aradıkları ürüne ulaştırılır, bu sırada sistemden toplanan veriler mağaza içi pazarlama kampanyalarını ve mağaza düzenini geliştirecek bilgiler sunar.

Bir bakışta iç mekan konumlandırmanın avantajları

İç mekan konumlandırma teknolojisi, müşteri davranışlarını ve isteklerini ortaya çıkarırken mağazanızdaki mobil deneyimi yönetmenizi sağlar.
Enerjiden tasarruf sağlayın

Kişisel bir mobil deneyim sunun

Müşteriler mağazada nerede olurlarsa olsunlar, istedikleri ürüne ulaşmak için akıllı cihazlarını kullanarak alışveriş deneyimlerine kolaylık katabilirler.

Enerjiden tasarruf sağlayın

Mağazada kalış süresini artırın ve satın almak için yeni nedenler sunun

Konum tabanlı promosyonlar ve bildirimlerle, müşteriler mağazaya daha çok ilgi gösterir, burada vakit geçirmeye ve alışveriş yapmaya daha eğilimli olurlar*.

Enerjiden tasarruf sağlayın

Performansı geliştirin

İç mekan konumlandırma sisteminiz mağaza düzenini geliştirecek, müşteri akışını artıracak ve müşterilerin alan kullanımına göre pazarlama kampanyalarının etkinliğini değerlendirecek konum verileri sağlar.

Enerjiden tasarruf sağlayın

Üretkenliği artırın

doğru ve gerçek zamanlı verilerle çalışanların sorunlarla ilgilenmesini, ürün stoklarını yönetmesini, sipariş hazırlamasını ve konum tabanlı destek sunmalarını sağlayarak çalışan verimliliğini artırın.

Enerjiden tasarruf sağlayın

Müşteri gizliliğini sağlayın

Sistemimiz kişisel verileri talep etmez, toplamaz veya kaydetmez ve mobil cihaz konumları anonim olarak kayda geçirilir.

*Birçok perakendeci ve konum tabanlı hizmet sağlayıcısının sunduğu araştırmaya göre

İç Mekan Konumlandırma ile neler mümkündür

 

İç mekan konumlandırma sistemimiz mağazanızın aydınlatma şebekesini bir veri paylaşım altyapısına dönüştürür.

İç mekan konumlandırma nasıl çalışır

Philips İç Mekan konumlandırma sistemi, görünür ışık iletişimi teknolojisine (VLC) sahip LED aydınlatma armatürleri ve mağazaya özel bir uygulama kullanır. Bir kullanıcı uygulamayı indirerek mobil cihazında açtığında, her aydınlatma armatüründen benzersiz bir kod algılanır; böylece mağazanın dijital haritasında konumu belirlenir. Müşteri veya çalışan uygulamayı mağazada dolaşmak, raftaki ürünleri bulmak ve bu alanda konum tabanlı hizmetler almak için kullanabilir.

 

Aydınlatma sisteminin yazılımı her düzeni, envanter değişikliklerini veya mekana özgü diğer bilgileri sunacak şekilde güncellenebilir. İç mekan konumlandırma sistemi ek kurulum, bakım veya güç gerektirmez.

Philips İç Mekan Konumlandırma mağaza sahipleri veya uygulama geliştiricilerin konumlandırma kabiliyetlerini mobil uygulamalara gömerek anında konum bazlı hizmetler elde edebileceği iOS ve Android SDK’sı ve bulut hizmetleriyle sunulur.

İç mekan konumlandırma sisteminden toplanan bilgiler bulutta saklanır, mağaza sahibine müşteri deneyimini geliştirmek üzere müşterilerin mağazayı nasıl gezdikleri, nerede durdukları ve nasıl davrandıkları ile ilgili görüş sağlar.

İç mekan konumlandırma sistemi uygulaması -Görünür ışık iletişimi teknolojisi - Bulut hizmetleri - Müşteri hakkında bilgiler | Bilgi grafiği
Philips Aydınlatma, perakendecilerin iç mekan konumlandırma ile alışverişi dönüştürmelerine yardımcı olmak için küresel teknolojinin yenilikçi isimleriyle işbirliği yapmaktadır

Location Lab iş ortağı programı

iç mekan konumlandırma kullanarak fiziksel mağazadaki müşteri deneyimini dönüştürmenize yardımcı olmak için yenilikçi teknoloji şirketleriyle işbirliği yapmaktayız
Philips Aydınlatma’nın YellowDot programı, diğer markalardan iç mekan konumlandırma teknolojimizle birlikte kullanılabilecek LED armatürleri sertifikalandırır

YellowDot programı

Tüm LED armatür üreticileri YellowDot programıyla armatürlerinin iç mekan konumlandırma teknolojimizle uyumlu olup olmadığını test ederek sertifika alabilir.

Referans projeler

İletişim
Sorularınız ve talepleriniz için
yerel irtibat merkezimize ulaşın. 

Mağazanız için diğer aydınlatma sistemlerini keşfedin