Daha fazla marka

Daha güvenli sokaklar

Orford, Warrington, İngiltere

 

Sokak aydınlatmasının Orford'u geceleyin nasıl daha kucaklayıcı bir yer yaptığını öğrenin.

Philips sokak aydınlatması ile Orford, İngiltere'de güzelce aydınlatılan sokak

Müşteri İhtiyacı

 

Warrington Belediye Meclisi, Orford'u dönüştürmek istedi. Amaç, Festival Caddesi'ni ve çevredeki sokakları, gece vakti ortamı iyileştirecek yeni ışıklarla geliştirmekti. Philips enerji tasarruflu da olan uygun bir aydınlatma çözümü sağlayabilir miydi?

Philips sokak aydınlatması sistemi Orford, İngiltere'deki bir sokağı etkili şekilde aydınlatır

Warrington Belediye Meclisi,
çeşitliliğe sahip bir ortamın

ve sakinlerinin ihtiyaçlarını değerlendirirken enerji tasarruflu ve düşük bakım gerektiren bir aydınlatmayı kurarak karbon ayakizini düşürmeye kendini adamıştır. Philips'in aydınlatma şeması yerel sakinlerin ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel çözümü bize sundu."

Doğru aydınlatma

 

"Projenin çeşitli temel hedefleri vardı. Meclis yalnızca geceleyin görüşü iyileştirmek istemedi, aynı zamanda yeni ışıkların enerji verimliliği hedeflerini karşılaması da önemliydi. Bu hedefleri elde etmek için, LED armatürleri ve CosmoPolis lambalarının bir karışımını denedik. Bir dizi farklı renk sıcaklığını test ederek, alandaki sakinler için en iyi gece vakti ortamını belirleyebildik.

 

Yeni aydınlatma sistemi SpeedStar ve Mini Iridium armatürlerini temel aldı. SpeedStar üç farklı renk sıcaklığında mevcut olduğundan, kentsel alanların aydınlatılması için esnek bir çözüm sağlar. Modüler konsept, LED'lerin artımlı olarak eklenebilmesi anlamına gelir, böylece spesifik parlaklık seviyelerine ulaşılabilir.

 

Orford'un yeni armatürleri Starsense sokak lambası yönetim sistemi ile kontrol edilir. Bu sistem, meclisin ışıkları maliyetçe etkin şekilde izlemesini, kontrol etmesini, ölçmesini ve tanılamasını sağlar. Sonuç olarak, önceden programlı karartma profili sayesinde maliyetler azaltılır. "

Yeni sokak aydınlatması Orford'u geceleyin nasıl daha hoş bir yer yaptı. Parlak, net ışık alanı daha güvenli ve kucaklayıcı hale getirir. Ek olarak, yeni ışıklar %60 daha az enerji kullanır.

 • SpeedStar
  SpeedStar
  Belediyeler, enerji tüketimlerini ve karbon salınımını azaltırken aydınlatma normlarına ve standartlarına uyarak enerji koruma hedeflerine ulaşma konusunda baskı altındalar.SpeedSt...

İlgili Referanslar

 • A5 Tamworth

  A5 Tamworth

  Yoğun A5 otoyolundaki güvenliğin Philips dış mekan aydınlatmasıyla nasıl iyileştirildiğini öğrenin

 • Holbaek kenti

  Holbaek kenti

  Holbæk'in ışıkla yaşam kalitesini nasıl iyileştirdiğini ve paradan tasarruf ettiğini keşfedin

 • Palencia Intelligencity

  Palencia Intelligencity

  Işığın, ekonomiye ve çevreye yardımcı olurken Palencia şehrini daha yaşanabilir hale getirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.