Daha fazla marka

Daha fazla görmek,

daha az harcamak

Palencia,

İspanya

 

Bir şehrin yaşanılabilirliği nasıl iyileştirip bakım maliyetlerini, enerji tüketimini ve C02 üretimini nasıl düşürdüğünü keşfedin.

Geceleyin aydınlatılan Palencia'nın yolları

Intelligentcity yaşanabilirlik, yaşanabilirlik,

güvenlik, enerji verimliliği ve bakım maliyetlerini düşürmek gibi niteliklerde kamu aydınlatmasını optimize edebilen yenilikçi bir aydınlatma çözümüdür."
Philips aydınlatma ile aydınlatılan Palencia sokaklarında kart oyunu oynayan adam ve çocuk
Philips aydınlatma ile geceleyin aydınlatılan Palencia sokaklarında yürüyen insanlar

Müşteri İhtiyacı

 

Palencia'nın eskimiş sokak lambaları ağının çalışması pahalı ve etkisizdi ve bu ağ, aşırı C02 salımı yaparken düşük renksel geriverim sağlıyordu. Ancak, ağ şehrin ekonomik kaynaklarını net şekilde boşaltmasına rağmen, şehir konseyi 11.000 sokak lambasını yenilemek için bütçeye sahip değildi.

Philips Palencia şehrini aydınlattı

Doğru aydınlatma 

 

Uygun maliyetli bir çözüm arayan Palencia şehir konseyi, bir Enerji Hizmet Şirketi (ESCO) olan Clece ile ışıklarını yenilemeyi istedi. ESCO'nun yükseltme için ilk fonları göğüslemesiyle Palencia, yeni ışıkların sağladığı tasarrufları kullanarak yatırımı geri ödeyebilecekti.

 

İlk yenileme aşaması için, 3.139 armatür kuruldu. Enerji tasarruflu çözümler tercih edilerek, konut alanlarında Selenium LED'ler kurulurken ve şehrin eski bölgesine Villa LED'ler eklenirken, şehrin ana yolları ve bulvarları boyunca Lume LED'ler kullanıldı. Alanda aydınlatmanın uzaktan kontrolünü sağlayarak, armatürlere CityTouch kontrol yazılımı için Starsense RF kontrol düğümleri bağlandı.

 

Gece ve gündüz arasında fark vardır. Azalan enerji tüketimi, CityTouch yoluyla farklı alanlardaki ışık seviyelerini kolayca kontrol edebilen konsey için büyük ekonomik ve çevresel avantajlar anlamına gelir. Yeni armatürler, güvenlik ve konfor hissini arttırarak, mükemmel renk geriverimi ile yüksek kaliteli ışık sağlar. Sonuç olarak, Palencia'daki yaşanılırlık ziyaretçiler ve vatandaşlar için benzer şekilde önemli derecede iyileşti.

 • Luma
  Luma
  Luma; ayırt edici tasarımı, mükemmel soğutma özelliği ve bakım gerektirmeyen yapısıyla her tür cadde ve yol için uygun yüksek performanslı bir yol aydınlatma armatürüdür. Lümen pak...
 • Selenium LED
  Selenium LED
  Selenyum LED, geleneksel çözümlere kıyasla %60'tan fazla enerji tasarrufu sağlayan uygun maliyetli bir yol aydınlatma armatürüdür. Basit ve yuvarlak şekli, gündüz görsel etkisini a...
CityTouch

CityTouch

Şehrinize hayat verin. Kolay çalıştırma ile şehir aydınlatmanızın esnek, dinamik kontrolü.

Ürünü görüntüle

Şehir

atmosferini

yükseltmek

Ekip

Palencia Belediyesi

Müşteri

Raquel López

Proje liderleri - Philips

Gabriel Rubí

Proje liderleri - Palencia Şehir Konseyi

Jaime Pontigo

Proje liderleri - Clece

İlgili Referanslar

 • A5 Tamworth

  A5 Tamworth

  Yoğun A5 otoyolundaki güvenliğin Philips dış mekan aydınlatmasıyla nasıl iyileştirildiğini öğrenin

 • Holbaek kenti

  Holbaek kenti

  Holbæk'in ışıkla yaşam kalitesini nasıl iyileştirdiğini ve paradan tasarruf ettiğini keşfedin

 • Orford, Warrington

  Orford, Warrington

  Sokak aydınlatmasının Orford'u geceleyin nasıl daha kucaklayıcı bir yer yaptığını öğrenin