Daha fazla marka

Yıl boyu daha güvenli

sokaklar

Holbæk,
Danimarka


Holbæk'in ışıkla yaşam kalitesini nasıl iyileştirdiğini ve paradan tasarruf ettiğini keşfedin

 

Holbaek, Danimarka'daki sokaklar için Philips dış mekan LED’li aydınlatması

Trafik ve vatandaşlar
için olası

   

en iyi güvenliği sağlayarak, her zaman ayrı ayrı her bir armatürdeki aydınlatmayı karartabiliyor veya arttırabiliyoruz.”

 

- Mühendis Erik Knudsen, Trafik ve Hizmetler, Holbæk Belediyesi

 

Philips aydınlatma ile aydınlatılan Holbaek'teki sokak

Müşteri İhtiyacı

 

Holbaek belediyesi sokak aydınlatmasını yenilerken, enerji tüketimini radikal olarak düşürmek istedi. Çeşitli seçeneklere baktıktan sonra, paradan tasarruf etmek ve yerli halk için yaşamı iyileştirmek için sayısız yol sunan Philips aydınlatmanın çok fazla iş halledebileceğini gördü.

Doğru aydınlatma

Holbaek, ister kırsalda ister kent merkezinde yaşasınlar, 69.000 sakininin tümünün yararlanacağı akıllı bir çözüme ihtiyacı vardı. Mühendis Erik Knudsen bunu şöyle açıklıyor: “Başlangıç olarak, en çok enerji tasarruflarıyla ilgiliydik. Ancak, ışıkların izlenmesinin ve kontrol edilmesinin de genel işletim maliyetlerine, trafik güvenliğine ve sakinlerimizin güvenliğine ilişkin olarak aynı şekilde önemli olduğunu hızla fark ettik."

 

Philips sokak aydınlatması armatürleri yapbozun ilk parçasıydı. Belediye şehir boyunca 9.000 Copenhagen LED fenerini kurmayı seçti. Sürücüler için iyi görüş de sağlayarak, ürettikleri parlak, net ışık sayesinde artan bir konfor hissi oluşturuyorlar.

 

Son olarak, ışık sisteminin kolay yönetimi için Philips CityTouch yazılımı kuruldu. CityTouch bir web arabirimi yoluyla aydınlatma ağı ile iletişim kurar, böylece her bir aydınlatma armatürü ayrı ayrı izlenebilir ve her zaman kontrol edilebilir. Işıkların dikkatli kontrolü şehrin gereksiz herhangi bir enerji atığını durdurmasına yardımcı olur ve sokakların gece boyu güvenli şekilde aydınlatılmasını sağlar. Dahası, akıllı izleme, Holbaek'in bakım çalışmasını optimize etmesini sağlar, bu da yıl boyu daha güvenli sokaklar anlamına gelir.


Mühendis Erik Knudsen'e göre yeni şehir aydınlatması rakiplerinin ötesindedir: “Toplam enerji tüketimi minimum %75 oranında düşürüldü ve elektrik, genel aydınlatma maliyetlerimizin üçte ikisini oluşturduğundan, çok büyük tasarruf bekliyoruz.”

CityTouch

CityTouch, dış mekan aydınlatması yazılım platformudur. Operatörlerin kamusal dış mekan aydınlatma sistemini izlemesini ve yönetmesini sağlar. Ayrıca, armatür performansına ilişkin geçmiş bilgileri saklayabilir, görüntüleyebilir ve analiz edebilirler.

Sistemi Görüntüle

Yerel halk için
yaşamı iyileştirme

Ekip

Holbæk Belediyesi, Danimarka

Müşteri

Moe A/S

Danışman mühendis

SEAS-NVE

Yüklenici

İlgili Referanslar

 • A5 Tamworth

  A5 Tamworth

  Yoğun A5 otoyolundaki güvenliğin Philips dış mekan aydınlatmasıyla nasıl iyileştirildiğini öğrenin

 • Palencia Intelligencity

  Palencia Intelligencity

  Işığın, ekonomiye ve çevreye yardımcı olurken Palencia şehrini daha yaşanabilir hale getirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

 • Orford, Warrington

  Orford, Warrington

  Sokak aydınlatmasının Orford'u geceleyin nasıl daha kucaklayıcı bir yer yaptığını öğrenin