Daha fazla marka

Daha güvenli yollar

önümüzde

A5 otoyolu
Tamworth, İngiltere

 

LED sokak aydınlatmasının bu yoğun otoyolu sürücüler için nasıl daha güvenli hale getirdiğini öğrenin.

Philips LED'ler Da Nang'a mükemmellik katıyor - bir ejderhayı aydınlatma

The Philips
SpeedStar

A5 Tamworth Bypass üzerindeki kurulum, enerji tüketimini azaltarak, motorcular için yol güvenliğini arttırarak ve ışık kirliliğini önemli ölçüde minimuma indirmeye yardımcı olarak armatürün parlak, beyaz ışığının tümünün otoyola odaklanmasını sağlar."

 

-Roy Cupples, Elektrik Tasarım Müdürü, Amey.

Müşteri İhtiyacı

 

Her kamu yetkilisi, yollarının uzaklara varmasını ister - zor olan şey, şehrin kaynaklarını tüketmeden, onları güvenli şekilde aydınlatmaktır. Amey yüklenicileri ile İngiliz otoyol ajansı, maliyetleri kısarken bu yoğun otoyolunu daha güvenli aydınlatabilmenin yollarını bulmak üzere Philips ile birlikte çalıştı.

Philips LED aydınlatma ile aydınlatılan A5 otoyolu, Tamworth

Doğru aydınlatma 

 

"A5 Tamworth, West Midlands boyunca motorcuları taşıyan yoğun bir otoyoldur. Yolun bu uzantısında aydınlatmayı iyileştirmek, her gün binlerce sürücü için daha güvenli, daha konforlu bir yolculuk demektir. Ancak, enerji verimliliğinin İngiliz meclislerinde büyüyen bir mesele haline gelmesiyle, aydınlatma standartlarını sürdürürken güç tüketimini düşürecek bir çözüm bulmak önemliydi.


LED sokak aydınlatması imdada yetişti. SpeedStar armatürleri, eski aydınlatma sistemlerinin ekleyeceği parlama olmaksızın net beyaz ışık sunarak, yol kenarı boyunca kuruldu. Testler, beyaz ışığın sürücüler için görüşü iyileştirdiğini, hareketi algılamalarını kolaylaştırdığını ve birisi yollarına çıkarsa, durmak için onlara daha fazla zaman verdiğini gösterir.


Ancak, LED'in gücü burada bitmez. SpeedStar'ın düşük enerji tüketimi işletimsel maliyetlerin %70'e varan oranda düşürülmesi ve CO₂ üretiminin yılda 47,4 ton oranında düşeceği anlamına gelir. Ek olarak, SpeedStar'ın dayanıklılığı ve uzun kullanım ömrü bakım ziyaretlerini yarıya indirecektir".

  • SpeedStar
    SpeedStar
    Belediyeler, enerji tüketimlerini ve karbon salınımını azaltırken aydınlatma normlarına ve standartlarına uyarak enerji koruma hedeflerine ulaşma konusunda baskı altındalar.SpeedSt...

İlgili referanslar