Daha fazla marka

Mühendisler için
güvenli çalışma alanları

VR bakım salonu, Oulu, Finlandiya


LED yüksek tavan aydınlatmasının VR mühendislerinin bakımı güvenli şekilde yürütmesine nasıl yardımcı olduğunu keşfedin
Philips Pacific LED armatürleri, VR'nin bakım salonuna net görüş sağlamak için kuruldu

Seçerken, ayarlanabilirlik
kadar

enerji tasarruflu bir aydınlatma çözümünü düşünmek de önemliydi. Salonlar gece gündüz kullanılır, bu nedenle ışıkların açılması ve kapanması için önceden tanımlı zamanlar belirlemek önemli değildir."

 

- Jussi Kivikoura, Proje Müdürü, VR

VR'nin bakım salonu Philips endüstri LED aydınlatması sayesinde artık parlak bir çalışma ortamıdır

Müşteri İhtiyacı

 

VR Finlandiya'da devletin sahip olduğu bir demiryolu şirketidir. Yeni bakım salonu, üzerinden geçen altı yol ile 17.000 m2'lik alanı kaplar. Philips'e, mühendislerin çalışmalarını kolayca yürütebileceği güçlü ve iyi yerleştirilmiş aydınlatma sağlama görevi verildi.

Doğru aydınlatma

 

VR'nin eski bakım salonu, tarihi geçmiş aydınlatmaya sahip karanlık ve kirli bir yerdi. Yeni salon için, daha konforlu keyifli bir çalışma atmosferi istendi. VR bunu gerçekleştirmeye, dikkatli seçilen bir renk şemasıyla başladı. Aydınlatma sonraki adımdı ve şirket, optimum görüş ve konfor sağlarken çevre dostu ve temizlemesi kolay olan bir sistem istedi.

 

LED’li aydınlatma acil bir çözüm sağladı. Yüksek tavan aydınlatması için, GentleSpace LED'ler tavandan sarkıtıldı. Bu yeni nesil armatürler net, parlak ışıkla konforlu bir çalışma yeri oluşturur. Ek olarak, uzun ömür döngüleri, onları uzun süre korumak için kimsenin yüksek tavanlara ulaşmaya girişmeyeceği anlamına gelir.

 

Tren yollarının yanında ve rayların altında net görüş sağlamak için, Pacific LED armatürleri kuruldu. Akıllı, dayanıklı yapıları, temizlenmelerini, bakım uygulanmalarını ve yükseltilmelerini kolaylaştırır. Yeni endüstriyel aydınlatma, işçiler için optimum görüş oluşturmak için dikkatlice yerleştirildi. Ek olarak, yeterli gün ışığı mevcut olmadığında veya alanda hareket olmadığında, akıllı kontroller ışıkların otomatik olarak karartılması anlamına gelir.

 

Yeni aydınlatma, mühendisler için konforlu, güvenli bir çalışma alanı sağlar ve tüm çevresel gereklilikleri yerine getirir. Sağladığı enerji ve bakım tasarrufları ile, yatırım üç yıl içinde geri ödenecektir.

  • GentleSpace gen2
    GentleSpace gen2
    Philips, GentleSpace LED armatürünün piyasaya sürülmesiyle, güç tüketiminde büyük bir düşüş, uzun bir kullanım süresi ve yenilikçi bir tasarım sunarak yüksek tavan aydınlatmasında ...
  • Pacific LED WT460C
    Pacific LED WT460C
    Enerji tasarrufu yapmak ve aynı zamanda 'çevreci' bir imaja sahip olmak istiyorsanız LED’li aydınlatma tam size göredir. Yeni ve canlı tasarımı, yüksek oranda verimli optik sistemi...

Çalışma yeri zindeliğini
iyileştirmek

Ekip

VR

Müşteri

 

Projectus Team Oy

Aydınlatma tasarımı

İlgili referanslar