Daha fazla marka

Türkiye'nin lider tersanesinde

fark yaratan aydınlatma

Sedef Tersanesi 
Tuzla, Türkiye

 

Yılda 50.000 ton kapasiteye sahip panel hatları, 100.000 ton sac işleme ve 600.000 DWT gemi inşaatı kapasitesi, 194.000 m2 alanı ile Türkiye’nin en büyük ve en modern özel sektör tersanesidir.

Sedef Tersanesi Video Image

Tersanemizin 
açık ve kapalı

alanlarındaki aydınlatmalarda LED dönüşümünü gerçekleştirerek enerji giderlerimizde önemli ölçüde iyileşme sağladık. Daha aydınlık ve verimli aydınlatmalar sayesinde; hem çalışan performansında hem de tesisimizin görünürlüğü konusunda olumlu gelişmeler kaydettik."

 

- Kaşif Kalkavan,  Satınalma Direktörü

sedef tersanesi alan aydinlatma 1
sedef tersanesi alan aydinlatma 2

Müşteri Talebi

 

Sedef Gemi İnşaatı A.Ş., tersanedeki yüksek enerji gideri, montaj yüksekliğinden kaynaklanan bakım ve işletme zorluğu ve minimum güvenlik standlartlarının sağlanması talebi ile enerji tasarruflu aydınlatma çözümlerini değerlendiriyordu. Bu kapsamda, açık ve kapalı alan aydınlatmalarını Philips LED aydınlatma armatürleri ile değiştirmeye karar verdiler.

Sedef tersanesi kapali alan aydinlatma

Doğru Aydınlatma

 

Philips aydınlatma endüstriyel tesis ve açık alan aydınlatma uygulamalarında, keşif aşamasından tasarım aşamasına, devreye alma hizmetlerinden uzun dönem servis anlaşmalarına hatta finansal çözüm paketlerine kadar bütünsel bir yaklaşım benimsemiştir. Bu yaklaşım ile amaç, tüm paydaşlar için anlamlı değer sağlayacak bir çözüm ortaklığı oluşturmaktır.

Kapalı ve açık olmak üzere toplam 194.000 m2 üretim alanına sahip Sedef Tersanesi'nde iç mekanlarda yüksek verim ve kullanım ömrüne sahip LED yüksek tavan armatürü Philips GreenPerform Highbay Gen3 kullanılmıştır. Uluslararası standartlarda (EN12464 - 1) tanımlanan doğru iç mekan aydınlatma kriterleri doğrultusunda, talep edilen güvenli ve konforlu aydınlatma seviyesi sağlanmıştır.

Dış aydınlatmada ise, yüksek verimli ve uzun ömürlü Philips ClearFlood Large LED projektörler ile kontrollü bir aydınlatma ile güvenlik seviyesi arttırılırken, enerji tasarrufu sağlanmış ve ışık kirliliğinin önüne geçilmiştir.

 • GreenPerform Highbay G3
  GreenPerform Highbay G3
  GreenPerform Highbay'in 2013'teki başarılı sunumunu takiben, Aç/Kapat (PSU) ve Dali dimlenebilir (PSD) modellerinde üstün ışık kalitesi, uzun hizmet ömrü, azaltılmış enerji tüketim...
 • ClearFlood Large
  ClearFlood Large
  ClearFlood Large, 1000W HID projektörler ile birebir değişim imkanı sağlayan yüksek verimliliğe ve çok sayıda optik seçeneğe sahip bir geniş alan projektörüdür. Geniş lümen paketi ...

Çevre Dostu
Aydınlatma

Proje Ekibi

Sedef Gemi İnşaatı A.Ş.

Müşteri

Vekmar Elektrik A.Ş.

Proje Partneri

Samet Balkan

Proje Satış Müdürü

Emre Ertok

İç Aydınlatma Ürün Müdürü

Onur Uraz

Dış Aydınlatma Ürün Müdürü

İlgili Referanslar

 • Allianz Arena

  Allianz Arena

  16 milyon renk veren ve %60 enerji tasarrufu sağlayan ActiveSite dış cephe LED aydınlatma sistemi.

 • Galata Kulesi

  Galata Kulesi

  İstanbul'un en önemli sembollerinden biri olan Galata Kulesi, Philips aydınlatma armatürleri kullanılarak aydınlatıldı.

 • Sinan Erdem Spor Salonu Dinamik LED Saha Aydınlatma Uygulaması

  Sinan Erdem Spor Salonu Dinamik LED Saha Aydınlatma Uygulaması

  Sinan Erdem Spor Salonu’nun saha ve tribün aydınlatmaları Philips Aydınlatma tarafından yenilendi. Türkiye'nin ilk dinamik LED saha aydınlatma uygulaması.