Daha fazla marka

Meir Tüneli, İngiltere'de daha güvenli

trafik tünelleri

Meir Tüneli,
Stoke-on-Trent, İngiltere


Meir Tünelinin LED tünel aydınlatması ile sürücü güvenliğini durmaksızın nasıl ortaya koyduğunu öğrenin
Philips ledli aydınlatma ile aydınlatılan Meir tüneli

T-line LED
sisteminin

kurulumunu fazlasıyla öneririm. T-line LED’li aydınlatmanın kurulumundan beri genel bakım maliyetlerimizi düşürdük, enerji maliyetlerinde büyük tutarda tasarruf sağladık, karbon ayakizimizi düşürdük ve operatörler için riskleri düşürdük."

 

- Paul Diamond, Meir Tüneli Operasyon Planlama Müdürü, Amey

Philips aydınlatma, sürücüleri güvenli kılarak Meir tünelini etkili şekilde aydınlatır
Philips LED armatürleri Meir tünelini etkili şekilde aydınlatır

Müşteri İhtiyacı

 

Meir tüneli bir takım yenilikçi aydınlatma ihtiyacı içindeydi. Floresan ve yüksek basınçlı sodyum ışıklardan yapılmış eski aydınlatma sistemi, enerji açısından verimsizdi ve arızalara meyilliydi. Tünel trafiğindeki kesintileri minimuma indirmek için modern aydınlatma gerekliydi.

Meir tünelinden geçen araç

Doğru aydınlatma

 

248 metre ölçüsündeki Meir tünelinin, sürücü güvenliğini garantilemek için güvenilir aydınlatmaya ihtiyacı vardı. Önceki aydınlatma sistemi, eski düzenleme standartlarıyla uyumlu olacak şekilde kurulmuştu, ancak armatürler düşük performans gösteriyordu, bu da düzenli kesintilere neden oluyordu.

 

Philips T-line LED armatürleri tünelin sonundaki ışık oldu. Mükemmel çevresel performansları, ışık kaliteleri ve uzun kullanım ömürleri nedeniyle otoyol yüklenicisi tarafından tercih edildi. Eski sistemi söküp 600 T-line armatürleri kurma kararı verildi. Yeni sistem, doğrusal bir aydınlatma şeması sağlamak için iki armatür versiyonunu kullanacaktı. Bu, biri başarısız olursa, genel aydınlatma üzerinde çok az etkisinin olacağı anlamına geliyordu.

 

LED teknolojisi artık sayısız avantaj sağlıyor. LED'li aydınlatma bir güç kesintisinin ardından anında başlatma sunar, yüksek basınçlı sodyum lambalar için gerekli potansiyel olarak tehlikeli soğuma süresini ortadan kaldırır. Dahası, LED ışık kaynakları düşük ortam sıcaklıklarına daha az duyarlıdır, bu da floresan lambaların lümen çıkışını önemli derecede düşürebilir.


Tüneldeki ışıklar, dışarıdaki ışığa uyacak şekilde otomatik olarak kararır ve parlar, böylece tünele girerken veya çıkarken sürücünün gözlerinin ayarlanması gerekmez. Sürücülerin yavaşlaması gerekmediğinden, trafik hareket etmeye devam eder ve güvenlik artar.

Işıkla
riskleri azaltma 

Ekip

Otoyol Acentesinin adına Amey

Müşteri

SPIE WHS

Proje ortağı

Meir Tüneli

Yer

İlgili Referanslar

 • Lundbytunnel

  Lundbytunnel

  LED’li aydınlatmanın uzun mesafeli Lundbytunnel'de güvenliği nasıl arttırdığını öğrenin

 • Erkenek Tüneli

  Erkenek Tüneli

  Philips tunnelogic sistemi kullanılan Malatya Erkenek Tünel Aydınlatma projesinde optimum enerji tasarrufu ile yüksek sürüş konforu sağlandı

 • Sørnes Tüneli

  Sørnes Tüneli

  Arabanızla geçerken, Sørnes Tüneli’ndeki LED tünel aydınlatmasının, konvansiyonel bir tünel aydınlatmasından ne kadar farklı olduğunu izleyin.

 • Çamlıca Tüneli

  Çamlıca Tüneli

  Çamlıca Tüneli Philips LED Aydınlatma projesi