Daha fazla marka

Tunnelogic Sistemi ile

Üstün Sürüş Konforu

Erkenek Tüneli,
Malatya , Türkiye


Doğu Anadolu’yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi’ne bağlayan 2 km uzunluğundaki Erkenek Tüneli aydınlatılarak, riskli yol daha güvenli ve konforlu hale getirildi. 
Erkenek Tüneli

Enerji tasarruf
seviyelerini

maksimize ederken  bir yandan da sürüş güvenliği ve görsel konforu artırdık."

 

- Onur Uraz - profesyonel dış aydınlatma ürün müdürü

tunnelogic_kontrol_sistem

Müşteri İhtiyacı

 

Sürücülerin görüş konforunu artırmak ve tünel güvenliğine ilişkin en yüksek standartları karşılamak amacıyla uzun ömürlü LED tünel aydınlatma ile yüksek enerji tasarrufu hedeflendi. Ayrıca uzaktan izleme ve kontrol sistemi ile de bakım maliyetlerini minimuma indirmek amaçlandı.

erkenek_tunel_aydinlatma

Amaç

 

Philips aydınlatma tünel uygulamalarında, keşif aşamasından tasarım aşamasına, devreye alma hizmetlerinden uzun dönem servis anlaşmalarına hatta finansal çözüm paketlerine kadar bütünsel bir yaklaşım benimsenmiştir. Bu yaklaşım ile amaç, tüm paydaşlar için anlamlı değer sağlayacak bir çözüm ortaklığı oluşturmaktır.
 

2 km uzunlukta çift tüpten oluşan Erkenek Tüneli’nde, Tubepoint led tünel aydınlatma armatürlerinin yanı sıra tunnelogic aydınlatma kontrol sistemi kullanıldı. tunnelogic kontrol sistemi sayesinde gün içinde değişen dış bölge parıltı seviyelerine bağlı olarak tünel giriş ve çıkış bölgelerindeki parıltı seviyeleri eş zamanlı  kontrol edilebilmektedir. Bu da bir yandan enerji tasarruf seviyelerinin maksimize edilmesini sağlarken bir yandan da sürüş güvenliği ve görsel konforun artmasını sağlamaktadır.

tubepoint

TubePoint


Tüneller için aydınlatma armatürü
Philips_TuneLogic

Philips TunneLogic


Tünel aydınlatma kontrol sistemi 

Proje ekibi

KGM

Müşteri

Onur Uraz

Dış Aydınlatma Ürün Müdürü

Dilara Gürkan

Proje Pazarlama Müdürü

Bahadır Ünlüsoy

Proje Kanalı Satış Müdürü

Savaş Keskiner- Proje Fotoğrafçısı

İstavrit Görsel Çözümler 

İlgili referanslar