Daha fazla marka

HealWell
Güneşi Odanıza Taşıyor!

Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi, İstanbul, Türkiye

 

Onkoloji ağırlıklı hizmet verilen hastanede tüm branşlar mevcuttur. 208 yatak ve 10 ameliyathaneye sahip hastanede ilk kez HealWell aydınlatma uygulaması gerçekleştirildi.

Yeditepe_hastanesi_healwell_aydinlatma_uygulamasi

Araştırmalarla 
kanıtlandığı üzere,

HealWell aydınlatma sistemi, hastaların iyileşme süreçlerini kısaltmakta, memnuniyetlerini arttırmaktadır."

 

- Dilara Gürkan, Philips Aydınlatma Proje Kanalı Pazarlama Müdürü

Healwell_hastane_odasi_aydinlatma
Healwell_aydinlatma_kontrol

Müşteri İhtiyacı

 

Sağlık merkezlerindeki hastalar ve çalışanlar için aydınlatma önemli bir role sahiptir. Hastaların uyku düzeninin sağlanması ve hastanede kaldıkları süre boyunca rahat edebilmeleri iyileşme süreçlerini etkilemektedir. Çalışanlar içinse yüksek seviyedeki fonksiyonel ışıklar, daha iyi bir çalışma ortamı yaratmaktadır.

Healwell_hastane_odasi_aydinlatma

Doğru aydınlatma 

 

Hastaların uyku döngüsünde kanıtlanmış pozitif etkisi olan, Türkiye'deki ilk HealWell aydınlatma uygulaması Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi'nde onkoloji bölümünde güneş ışığı almayan bir odada gerçekleştirilmiştir.

 

Tamamen LED temelli üçüncü nesil Philips HealWell; Philips Tunable White SmartBalance ışıklarından ve Philips Color Kinetics Color Cove ürünlerinden oluşuyor. Philips HealWell tek başına veya hastanenin tüm aydınlatma sisteminin bir parçası olarak kurulabiliyor. Philips HealWell, enerji görüntüleme ile raporlamayı içeren ve nihai olarak bina yönetim sistemlerini veya sağlık merkezlerindeki diğer alt sistemlerle bağlantıyı desteklemek için kullanılan Philips Dynalite yönetim sistemi tarafından kontrol edilebiliyor. 

 

Hastaların tüm gün kapalı alanlarda bulunduğu hastanelerde Philips HealWell, hastaların biyolojik saatine destek olmak için, doğal gün ışığı yapısını taklit ederek dinamik bir gün ışığı ritmi sağlıyor.

RC486B LED78S/TWH PSD W62L62 VPC PIP

SSLCTR ETHERNET COMMUNICATION MODULE

DACM-DyNet
 

HealWell Güneşi Odanıza Taşıyor!

Proje Ekibi

Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi

Müşteri

Ahmet Şener

LuxPedia Saha Mühendisi

Selin Türkmenoğlu

Philips Aydınlatma Satış Direktörü

Esra Çalçalı

Philips Aydınlatma Satış Temsilcisi

Emre Ertok

Philips Aydınlatma Ürün Müdürü

İlgili referanslar