Daha fazla marka

Çocuk hastanesine

mutluluk katar

Ronald McDonald VU,
Amsterdam, Hollanda


LED hastane aydınlatmasının Ronald McDonald VU'daki hasta çocukları nasıl neşelendirdiğini öğrenin.

 

Ronald McDonald VU, Amsterdam'da Philips Aydınlatma ile LED deneyimi tüneli

Tünel,
çocuklar ve

ebeveynleri için daima bir deneyim oluyor. Çocukları aşırı derecede mutlu hale getiriyor."

 

- Marijke Peer, Ronald McDonald VU Kinderstad İdarecisi

 

Müşteri İhtiyacı

 

Amsterdam'daki VU tıp merkezi çocuklara nasıl bakacağını bilir. Genç hastalara rahatsızlıkları ile ilgili kucaklayıcı bir dikkat dağıtıcı sağlamak için, hastanede Ronald McDonald VU Kinderstad adlı özel bir oyun alanı inşa etti. Işık, çocukların hastalıklarını unutmasına yardımcı olabilir miydi?

Doğru aydınlatma 


Kinderstad çocuklar için küçük, eğlenceli bir kent gibi. Küçük bir futbol sahasına, bir yarış arabasına, bir radyo stüdyosuna, bir bilgisayar ve TV köşesine ve uçakları yakalamak için bir yere sahip. Philips Kinderstad'a biraz heyecan verici ışık katmak için devreye girdi.


Klinik ortamdan Kinderstad'ın eğlenceli dünyasına geçişi kolaylaştırmak için, özel renkli aydınlatmalı bir ışık tüneli tasarlandı. Çocuklar Kinderstad'a giderken tünel boyunca yürümeye bayılıyor. Tünel yedi metre uzunluğunda ve bir yatağın geçebileceği kadar geniş. Yani, ışığın, çocuğun yatıp yatmadığını görmeye yetecek kadar parlak olması, ancak epilepsili çocuklar için sorun meydana getirecek kadar yoğun olmaması gerekliydi.


Çeşitli deneme kurulumlarından sonra, ışık kaynağı olarak VidiWall DPIX 600 seçildi. Bu dengeli dağıtılmış RGB LED piksel ağı, keyifli hastane aydınlatma efektlerini ve bilgisayar tarafından kontrol edilen görüntüleri sergilemeyi mümkün hale getirir. En iyi ışık efektleri için, doygunlaştırılmış renklere güzel şekilde dağılmış bir görünüm veren, yarı saydam beyaz plastik duvarın arkasında 15 santimetre mesafelerle 1.722 LED yerleştirildi. VidiWall video işlemcisiyle tünel yeşil-kırmızı bir gökkuşağına dönüşür, ancak yağmur damlaları veya salınan çimen de görüntülenebilir.


Yeni aydınlatılan tünel çocukları büyüler ve heyecanlandırır, klinik ortamdan dikkatlerini dağıtmaya yardımcı olur. Güzel değişen renkler zihinsel engelli çocuklar üzerinde, özellikle bir yatak veya tekerlekli sandalyede ilerliyorlarsa sakinleştirici bir etkiye sahip olma eğilimi gösterir.

VidiWall DPIX 600

Vidiwall DPIX 600

Işıkla ortamınızı oluşturun ve kontrol edin. Bu çok yönlü LED'ler heyecan verici görsel efektler için bilgisayar ile kontrol edilebilir.

Işıkla 
çocukları rahatlatma

Ekip

VU Tıp merkezi

Müşteri
Web Sitesi

Sponge Architects

Mimar/Seçenek
Web Sitesi

Kropman/Intos

Montör

İlgili referanslar