Daha fazla marka

Rahatsızlığı
ışıkla uzakta tutma

Psikiyatri Kliniği, Knight of St. John of Jerusalem Hospital, Oberhausen, Almanya


Işığın Oberhausen'deki Psikiyatri kliniğinde yatan hastalar için hayatı daha kolay hale nasıl getirdiğini öğrenin.
Psikiyatri kliniğinde Philips tarafından aydınlatılan bir koridorda yürüyen hemşire

Kişisel
bir dokunuşla

hastalarımız ve terapistlerimiz için hoş bir ortam oluşturma hedefimizi elde ettik. Işığın insanlar üzerindeki etkisi hafife alınmamalıdır, bu nedenle aydınlatmanın doğru şekilde kullanılmasının faydalı bir terapötik etkiye sahip olabildiğine ikna oldum."

 

- Manfred Rönfeldt Oberhausen Psikiyatri Teknik Yöneticisi

Philips tarafından aydınlatılan psikiyatri kliniğindeki hasta odası
Philips tarafından aydınlatılan psikiyatri kliniğindeki hasta odası

Müşteri İhtiyacı


Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikosomatik Kliniği ileri görüşlü bir tesistir. Oberhausen!deki Knight of St. John of Jerusalem Hospital'da bulunan klinik, yüzlerce hasta için konaklamalı tedavi sunar. Hastalar için özenli bir ortam oluşturmayı isteyen klinik, Philips'ten yardım istedi.
Psikiyatri kliniğinde Philips tarafından aydınlatılan bir koridorda yürüyen hemşire

Doğru aydınlatma

 

1978'de açılmasından beri, klinik kendini hasta bakımına her zaman adamıştır. Departman 160 ek oda ile tesislerini genişletebildiğinde, yeni bir aydınlatma sistemi aradı. Hoş aydınlatmanın korkutucu, kaçırıcı hastane düşüncesini ortadan kaldırabileceği ve insanların kliniği dostane, özenli bir yer olarak görmesine yardım edebileceği umuldu.

 

Philips hastane aydınlatması tesise bir miktar yenilik uyguladı. Klinik yöneticileri, personelin ve hastaların, oda ve koridor aydınlatmasını gereksinimlerine göre ayarlamasını sağlayan ‘Kişisel Işık’ konseptini tercih etti. Bu bireysel kontrol seviyesi hastalar için konforludur ve tıbbi personelin işini daha kolay yapmasına yardımcı olur.

 

Işık birincil olarak Rotaris ve Savio armatürleri tarafından sağlanır. 2700 Kelvin (sıcak beyaz) ve 6500 Kelvin (gündüz beyazı) arasındaki ışık renkleri seçilebilir. Bu değerler dışarıda karşılaşılan doğal ışığa karşılık gelir ve bu ışık çeşitleri vücudun melatonin ve kortizol seviyelerinin seçici olarak ayarlanmasını sağlar, bu da ya sakinleştirici veya canlandırıcı bir tepki üretir. Işığın yoğunluğu ve rengi bir düğmeye dokunularak ayrı olarak ayarlanabilir.

 

Yeni hastane aydınlatmasının bir sonucu olarak, klinik, hastaları huzurlu tutmaya yardımcı olan yeniden güven veren, kucaklayıcı bir ortama sahip olur.

  • Savio TCS760/770
    Savio TCS760/770
    Philips'in yeni, patentli mikro mercek optik teknolojisi özelliğine sahip olan Savio, şık tasarım ve hem iş hem de aydınlatma için optimum performansın ideal kombinasyonunu sunan b...

Hastalara
huzur verme

Ekip

Manfred Rönfeldt, Psychiatrie Oberhausen

Proje yöneticisi

Petra Sachse

Mimar

Petra Wörner

Mimar

Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

Kurulum

Ralf Nowack, Philips Aydınlatma

Aydınlatma danışmanı

İlgili referanslar