Daha fazla marka

Sakinleştirici ortam,

daha sakin hastalar

Princess Alexandra Hospital,
Harlow, İngiltere


Hastane aydınlatmasının Princess Alexandra Hospital'daki taramaları daha az stresli hale nasıl getirdiğini öğrenin.
MRI taramaları Philips hastane aydınlatması kullanılarak aydınlatılan bu Princess Alexandra Hospital muayene odasında tamamlanır

Dinamik  aydınlatma
efektlerine sahip

yeni tarayıcının kullanılmasından beri, başarılı taramaların sayısını günde 25'ten yaklaşık 35'e yükseltebildik."

 

- Suzanne Browne, Şef Röntgen Uzmanı

Müşteri İhtiyacı

 

Princess Alexandra Hastanesi hasta bakımında bir öncüdür. X ışını ve BT taramaları sırasında hasta kaygısını düşürmenin bir yolunu arayan hastane, teknolojinin sunduğu olasılıkları araştırıyordu. Cevap ışık olabilir miydi?

Doğru aydınlatma

 

Hastane büyük bir sıçrayışla hasta bakımını ileriye taşıyor. Son teknoloji BT taramasının hizmete alınmasıyla aynı anda, hastane taramalar sırasında hastalara yardımcı olmanın bir yolu olarak dinamik aydınlatmaya baktı.

 

Cevabın, Ambiscene ışık sistemi olduğu kanıtlandı. Odayı yumuşak, sakinleştirici ışık ile doldurarak, hastaların prosedürler sırasında huzurlu hissetmesine yardımcı oldu. Aydınlatma, renk, yoğunluk ve ton açısından neredeyse sınırsız şekilde değişebilir. Basit kontrol sistemi, durumun gerektirdiklerine göre veya hastanın talebi üzerine, hekimlerin renk paletini değiştirmesini kolaylaştırır. Işık, odanın çevresini sınırlayan LED kontur aydınlatması armatürleri ile sağlanır.

 

“Deneyimler, BT veya MRI taramaları gibi tıbbi prosedürlerin bazı hastaları, özellikle çocukları huzursuz hissettirebilir.” Suzanne Browne, Şef Röntgen Uzmanı. “Odadaki renkli aydınlatma efektleri hastalar için daha rahatlatıcı bir ortam oluşturmaya yardımcı olur. Kaygı seviyelerini düşürdüğünü bulguladık. Röntgen uzmanlarının çalışması için çok daha hoş bir ortam haline getirerek, bu tipik olarak steril ortamı da yumuşatıyor!”

 

Işık, kucaklayıcı bir dikkat dağıtma sağlamanın yanı sıra, örneğin nefeslerini tutmaları gerektiğini belirtmek için onlara bir renk vererek, hasta ile iletişimde kullanılabiliyor. Personel, sarı ışığın varikoz damarlarını ölçmelerini kolaylaştırdığını buldu.

  • iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore yüksek yoğunluklu LED aydınlatma armatürü, iç mekan duvar oyuklarını ve abajurlu alanları canlı ışıkla doldurmak için neredeyse sınırsız seçenek sunar. Bu ...

Tıbbi personel
için daha az stres

Ekip

Princess Alexandra Hospital

Müşteri

Web Sitesine

İlgili referanslar