Daha fazla marka

Binaları fenerlere  

çevirme

Phoenix Children’s Hospital,
Arizona, ABD


Renkli iç mekan aydınlatmasının Phoenix Children’s Hospital'ı ziyaret etmesi hoş bir yer haline nasıl getirdiğini öğrenin.

 

Phoenix hastanesindeki olasılıklara ilişkin bir video

Yalnızca Philips
Color Kinetics

vizyonumuzu gerçekleştirmemiz için gereken kaliteye, uzmanlaşmış ürün tekliflerine ve müşteri servisine sahipti."

 

- Scott Oldner Aydınlatma Tasarımı

bir oyuncak ayıyı tutan kız

Müşteri İhtiyacı


Phoenix Children’s Hospital ışıltılı yeniliklerden geçiyordu. 538 milyon dolarlık genişlemenin parçası olarak, plan binayı tüm yönlerden görülebilen kucaklayıcı bir fenere çevirmekti. Binanın içinde, hastane ziyaretçilerin tıbbi zorluklardan dikkatini keyifli şekilde dağıtmanın bir yolunu aradı.
Philips Aydınlatma ile aydınlatılan Phoenix çocuk hastanesindeki resepsiyon alanı

Doğru aydınlatma 

 

Bir hastaneyi ziyaret etmek çocuklar ve aileleri için keyifli değildir. Hastanedeki karar vericiler bunu akılda tutarak, iç dekorasyonun hastaların dikkatini dağıtıp onları keyiflendirmesine karar verdi. Orijinal plan, gerçek su kullanan kapalı mekan duvar çeşmesini içeriyordu, ancak maliyetler nedeniyle, alternatif bir çözüm gerekliydi. Bunun yerine, çeşitli mavi ve turkuaz tonlarına sahip suya benzer efektleri oluşturmak için iColor Cove MX Powercore armatürleri kullanıldı.


Lobide ve koridorlarda, neşeli bir ortam sağlamak için başka aydınlatmalar kuruldu. Hastane ortamını canlandıran canlı renkler sağlamak için aynı iColor Cove MX Powercore ışıkları kullanıldı. Söylemeye gerek yok, tipik donuk hastane ortamından çok daha uzak oldu.


Hastanenin dış cephesine de aynı renk uygulaması sunuldu. Fikir, bütçe ve sürdürülebilirlik gerekliliklerini karşılarken, binayı bir olumluluk fenerine çevirmekti. iColor Accent Powercore, binanın ayrışan mimari yüzeylerini sanatsal, animasyonlu renkli ekranlarla belirlemekti. Lobi alanında görülen ekranlarla birleşerek, uzun ışık şeritleri binanın önünden alçalır.


Hastane artık ziyaretçileri ve benzer şekilde hastaları, canlı renk ve büyüleyici ışık gösterimleriyle eğlendirir ve rahatlatır.

  • iColor Accent MX Powercore
    iColor Accent MX Powercore
    iColor Accent MX Powercore is a direct view linear LED fixture ideally suited for creating long ribbons of color and color-changing effects. Variable resolution offers the precisio...
  • iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore yüksek yoğunluklu LED aydınlatma armatürü, iç mekan duvar oyuklarını ve abajurlu alanları canlı ışıkla doldurmak için neredeyse sınırsız seçenek sunar. Bu ...

İlgili referanslar