Daha fazla marka

Çevre dostu sağlık
için
yeni bir ölçüt belirleme

Imperial College of London Diabetic Center, BAE

 

Sağlık aydınlatmasının ICLDC'nin çevre dostu bir bina olarak parlak bir örnek ortaya koyuşuna nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

 

Philips Aydınlatma'nın çevre dostu bir bina haline getirmeye yardımcı olduğu Imperial College of London Diabetic Center'ın bina cephesi

Philips Aydınlatma,
ICLDC/AlAin

projesi için istenen etkiyi elde etmemizi sağlayan istisnai bir tasarım ve sürdürülebilir çözümler sağladı. Sonuçtan çok etkilendik, BAE'nin üstün sağlık tesislerinin biri için etkileyici bir ifade oldu."

 

- Mühendis, Baraa Ali

bir oyuncak ayıyı tutan kız

Müşteri İhtiyacı

 

2011'de, Imperial College London ve Mubdala güçlerini birleştirdi. Fikir, BAE'de yeni bir sağlık merkezi ile diyabetle mücadele etmekti. Philips'ten çevresel gereklilikleri karşılaması ve sağlık çalışanları için işlevsel aydınlatma sağlaması istendi.

Doğru aydınlatma 

 

Bir sağlık, eğitim ve araştırma merkezi olan bina geniş çapta tıbbi etkinliklerin merkezi olacaktı. Aydınlatma, tasarımcının yaratıcı girdilerini devreye sokarken, işlevsel gereksinimleri karşılamalıydı. Aynı zamanda, aydınlatmanın tamamen enerji tasarruflu olması çok önemliydi.

 

LED'li aydınlatma binaya bir miktar yenilik enjekte etmeye hazırdı. İş alanlarını parlamasız ışıkla doldurmak için, yarı dolaylı ışınları ve yüksek ışık çıkış oranı nedeniyle LEDALITE Pique gömme aydınlatma armatürleri seçildi. Koridorlarda, net navigasyon LuxSpace LED armatürleri ile sağlandı. Toplaşma alanlarında, gün ışığını andıran yenileyici, net aydınlatma sağlamak üzere Dayzone LED'ler kuruldu.

 

Dahili aydınlatma sistemi tıbbi personele ihtiyaç duydukları net görüşü sunan esnek, konforlu ışığı sağlar. Binanın dışında, bina cephesi ColorReach PowerCore projektörler ile ilham veren bir görünüm sunuyordu. Dinamik renk efektleri, Al Ain Emirliği'nde simgesel bir nokta oluşturarak, binanın göz alıcılığını arttırır.

 

ICLDC %100 enerji tasarruflu aydınlatma ile yenilendi. Binanın bazı alanlarında, enerji tüketimi gereken yerel standartlardan %40 daha düşüğe indirildi, bu da merkez için parlak bir zaferdi.

  • ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore, büyük mimari bina cephelerini parlak ve dinamik şekilde aydınlatma gücüne sahip ilk LED armatürüdür. ColorReach Powercore, LED tabanlı aydınlatmanın tüm avant...
  • DayZone
    DayZone
    Ofisler için genel aydınlatma söz konusu olduğunda, müşteriler, LED teknolojisinin görsel rahatlıktan ödün vermeden sağladığı, sürdürülebilirlik ve canlı, çekici tasarım avantajlar...

Çevre dostu aydınlatmayı
kurma

Ekip

Mubadala

Müşteri

İlgili referanslar