Daha fazla marka

Hasta

güvenini kazanma

Güney Operasyon Merkezi 
Lübeck, Almanya


Güney Operasyon Merkezi'nde hastane aydınlatmasının hastaları nasıl sakinleştirdiğini öğrenin.
Philips Aydınlatma enerji tasarruflu LED ışıkları ile aydınlatılan Güney Operasyon Merkezi'ndeki operasyon odası

Amacımız, hastaları
rahatlatan

ve güvenlerini kazanan bir ortam oluşturmaktır. Eşzamanlı olarak, psikolojik süreçlerinde personeli ve sonuç olarak tıbbi bakımımızı da desteklemelidir. Işık burada kesin bir rol oynar."

 

- Andreas Janzen, Anestezist, Lumaris GmbH Yönetim Müdürü - Güney Operasyon

 

Philips Aydınlatma ile aydınlatılan Güney Operasyon Merkezi'nin resepsiyonu
Philips Aydınlatma sağlık çözümleri ile aydınlatılan Güney Operasyon Merkezi, Almanya'nın bekleme alanı

Müşteri İhtiyacı

 

Sana Hospital Lübeck'te sağlığın merkezidir. Bölgedeki en büyük hastane olarak, Güney Operasyon Merkezi dahil 13 tıbbi uygulamadan meydana gelir. Işık, hastalar için rahatlatıcı, stressiz bir ortam oluşturabilir ve tıbbi tesisin yüksek taleplerini karşılayabilir miydi?

Doğru aydınlatma 


Genel aydınlatma için, parlamasız performansı ile verimli bir iş yeri oluşturmak üzere Rotaris kullanıldı. Resepsiyonda, DayWave armatürleri, yenileyici ışıkları ve dalgaya benzer dinamikleri sayesinde uyarıcı bir ortamı destekler. iColor Cove MX Powercore bekleme alanında, anestezi hazırlık odasında ve operasyon bölgesinde yumuşak renk değişiklikleriyle zindeliği destekler.


Hijyen ve sterillik gerekliliklerini karşılamak için, ameliyathanelere cleanroom TBS426 armatürleri kuruldu. Anestezi iyileşme odasında, Savio dinamik ışığı, bakımı desteklemek için kullanıldı. Bir operasyondan hemen sonra, hastaları uyandırmaya yardımcı olmak için daha serin bir ışığa değiştirmeden önce, sıcak beyaz ışıkla parlamak üzere ayarlanabilir. Ek renkli kontur ışıkları ve RGB yukarıdan aydınlatmaları, koridor alanlarında daha rahat bir ortam oluşturmak için kullanıldı.

 

Merkez artık her bir alanda personel ve hastaların ihtiyaçlarını karşılayan ışıklarla yükseltildi. Göreve özgü aydınlatma konsepti, hastalar tarafından yaşanan çeşitli tedavi aşamalarına yanıt verir. Örneğin, resepsiyon ve bekleme alanlarında, yumuşak, rahatlatıcı renk değişiklikleri kaygıyı azaltmaya yardımcı olur.

 

Yeni hastane aydınlatması maliyetleri düşürmeye yardımcı olur. LED'in tasarruflu performansı enerji çıkışını düşürür, C02 emisyonlarını alçaltır ve bakım maliyetlerini minimuma indirir.

  • DayZone
    DayZone
    Ofisler için genel aydınlatma söz konusu olduğunda, müşteriler, LED teknolojisinin görsel rahatlıktan ödün vermeden sağladığı, sürdürülebilirlik ve canlı, çekici tasarım avantajlar...
  • iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore
    iColor Cove MX Powercore yüksek yoğunluklu LED aydınlatma armatürü, iç mekan duvar oyuklarını ve abajurlu alanları canlı ışıkla doldurmak için neredeyse sınırsız seçenek sunar. Bu ...

Işıkla
stresi azaltma

Ekip

Andreas Janzen (Yönetim Müdürü), Lumaris-Verwaltungs-GmbH

Müşteri
Web Sitesi

Sabine Mai, Mailight

Işık planlaması
Web Sitesi

Juliane Lokat, Holger Dürholt

Philips danışmanları

İlgili referanslar