Daha fazla marka

Hasta bakımının

merkezinde

German Heart Institute,
Berlin, Almanya


German Heart Institute'ün kritik koşuldaki hastalar için bakımı iyileştirmek üzere ışığı nasıl kullandığını öğrenin.
Healwell - German Heart Institute Center Almanya

Yoğun bakım ünitemizde
hastaların güvenli,

rahat ve iyi bakılmış hissetmeleri bizim için hem tıbbi olarak hem de duygusal olarak aşırı derecede önemlidir. Philips'in tamamen kucaklayıcı HealWell aydınlatma konsepti bunun için optimum çerçeveyi oluşturur."

 

- Prof. Dr. med. Dr. h.c. Roland Hetzer, Tıbbi Yönetici, German Heart Institute

Philips'in hasta odasında benzersiz dinamik ruh hali aydınlatması
Bir kadın, German Heart Institute, Berlin'deki Philips hastane aydınlatması ile aydınlatılan bir koridorda yürüyor

Müşteri İhtiyacı

 

Berlin'deki German Heart Institute hayat kurtaran bir tesistir. Her yıl 3.000 civarında açık kalp operasyonunu ve 1.500'den fazla ek cerrahi prosedürü üstlenir. Kritik koşuldaki hastalarla enstitü, koğuşlardaki bakımı iyileştirmenin yeni bir yolunu aradı.

Doğru aydınlatma 


German Heart Institute'teki doktorlar ışığın önemini anlar. Tesiste yoğun yenileme yürütüldüğünde, hastanın iyileşmesine destek olabilecek modern, kontrol edilebilir bir aydınlatma konsepti arıyorlardı. Bu yalnızca personelin tedavi vermesini kolaylaştırmayacaktı, aynı zamanda yenilikçi aydınlatmanın stres, uyku düzenleri ve hormon salımı üzerinde olumlu bir etkisinin olduğu gösterilmişti.

 

Philips HealWell hemen belirlendi. Bu hasta odası aydınlatma sistemi dışarıdaki doğal ışık düzenlerini taklit ederek doğal uyku ritimlerini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Hastalar hastaneye girdiklerinde, sağlıkları ve ruh halleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilecek şekilde sıkça uyku sorunları oluyordu. HealWell yalnızca uyku düzenlerini normal kılmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda ışık tonları hastanın komutu ile değiştirilebilir ve sistem tüm hijyen düzenlemelerine uyar.

 

Hasta yenilenme odasında, ışıklı tekstillerden ek konfor gelir. Sesi de yumuşatırken, sakinleştiren ve rahatlatan durmadan değişen bir ortam sunar. Yeni aydınlatma sistemleri Enstitü'nün hastalar için daha iyi bakım ve personel için daha iyi çalışma ortamı sağlamasına yardımcı oluyor. Bu, tam da doktorların istediği şey.


Her bir hasta, tercih edilen renkli ayarlar kullanılarak, uzaktan kumanda ile odalarındaki ışığı kontrol edebiliyor. Bu, onlara harika bir kontrol hissi ve artan zindelik hissi veriyor.

Healwell

Healwell  

Işıklı Tekstil

Işıklı Tekstil

 

Zindeliği
ışıkla iyileştirme

Ekip

German Heart Institute, Berlin, Almanya

Müşteri

Prof. Roland Hetzer

Müşteri

Thomas Michael Höhn

Müşteri

MRBS Architekten Berlin

Planlama ve Tesis Süpervizörü

IBP-Ingenieurbüro Pilz & Ortağı

Elektrik Uzmanı

Philips Aydınlatma, Juliane Lokat

Aydınlatma danışmanı

Armin Mross

Proje yönetimi

İlgili referanslar