Daha fazla marka

Naestved'teki şehir sokaklarını
güzelleştirmek

Şehir merkezi,
Naestved, Danimarka  

 

Şehir sokak ışıklarının enerji tasarrufu sağlarken Naestved şehir merkezini nasıl güzelleştirdiğini öğrenin

 Metronomis LED ile aydınlatılan Naestved Şehir merkezi, Danimarka

Zamana karşı  koyan
tasarım,

kentsel ortam için harika bir seçim ve LED'ler de harika çevresel avantajlara sahip."


- Üst İdari Memur Bjarne Andreasen, NK-Vejlys A/S

 

Philips Metronomis LED şehir sokak ışıkları Naestved, Danimarka'daki Şehirde kentsel aydınlatma için mükemmel tercihtir.

Müşteri İhtiyacı

 

Neastved merkezindeki Ringstedgade alanı yenilenirken, yeni sokak ışıkları bir öncelikti. Ancak çevre dostu bir çözüm, mevcut kent aydınlatması ile birlikte kentin eski güzel binalarına da uyabilir miydi?

Doğru aydınlatma

 

Gerekliliklerin tümünü karşılamak, gerçekten esnek bir armatürü gerektirdi. Metronomis LED basit, zamana karşı koyan tasarımı ve çevre dostu performansı ile iş için mükemmel seçimdi. Sokağı sıcak, parlak aydınlatma ile dolduran Metronomis, net gece görüşü ile daha güvenli bir ortam oluşturduğu bu kentsel ortam için idealdir.

 

Metronomis LED'ler yerleştirildiğinde, üstün kentsel estetik operasyonumuzda ilerledik. Ana şehir sokak ışıklarını takviye etmek için, kılavuz olarak şehir yüzeyine Amphilux LED'ler de kurduk. Bu dayanıklı gömülü spot ışık, düşük güç tüketimi ve su geçirmez yapısı nedeniyle, kentsel ortamlar için idealdir. Decoscene LED'ler, küçük tabana monteli muhafazadan çevrenin görünümünü arttırarak, binaların ve ağaçların mimari aydınlatması için kullanıldı.

 

Yenileme her açıdan başarılı oldu. Kentsel aydınlatma için Metronomis LED'i seçmek, Naestvad'ın fazlasıyla azalan bakım maliyetlerinden yararlanacağı anlamına gelir; LED'in hizmet ömrü, önceki lambaların 12.000 saatlik ömrüne kıyasla 70.000-120.000'dir. Ek olarak, sokak lambalarının basit görünümü çevredeki mimarinin eski tarzına mükemmel şekilde entegre olur.

 

Erken hesaplamalar, yeni şehir sokak ışıklarının eski sisteme kıyasla %60 civarında enerji tasarrufu sağlayacağını gösterir, yani LED teknolojisi şehir için maliyetleri ve C02 emisyonlarını düşürüyor.

 • Metronomis LED Fluid
  Metronomis LED Fluid
  Metronomis LED projelere benzersiz bir bağlamsal ya da estetik rötuş katacak, çevresel aydınlatma efektleri paleti sunan, dünyadaki ilk üst düzey seridir. Yansıma, ışık ve gölgenin...
 • DecoScene LED BBP623
  DecoScene LED BBP623
  Bir mimari eseri projektörle aydınlatmak ya da abajurlu aydınlatma efekti yaratmak söz konusu olduğunda, birçok tasarımcı için ideal çözüm görünmeyen bir aydınlatma armatürüdür. Gö...
 • AmphiLux, recessed
  AmphiLux, recessed
  İnsanlar aileleri ve arkadaşlarıyla dış mekanlarda daha fazla ve kaliteli zaman geçirmek istiyor. AmphiLux gömme spot serisi, dış mekandaki sosyal alanlar (bahçeler, teraslar, çeşm...

İlgili Referanslar

 • Palencia Intelligencity

  Palencia Intelligencity

  Işığın, ekonomiye ve çevreye yardımcı olurken Palencia şehrini daha yaşanabilir hale getirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

 • Mechelen Şehir Merkezi

  Mechelen Şehir Merkezi

  LED şehir aydınlatmasının Mechelen şehrini nasıl daha yeşil bir yer haline getirdiğini öğrenin