Daha fazla marka

Artık

Karanlık köşe yok

Eiteren Parking,

Hollanda

 

Su geçirmez aydınlatmanın Eiteren garajını nasıl daha güvenli hale getirdiğini öğrenin.

 Philips aydınlatma ile aydınlatılan Eiteren garajındaki arabaların önünde gülümseyen kadınlar

“LED'li aydınlatma
geleneksel

aydınlatmadan daha enerji tasarrufludur. Özellikle, insan olmadığını algıladığında ışıkları kararttığından bu böyledir. Enerji ve bakım maliyetlerinde %50-60 tasarruf sağlarız ve esnek karartma sistemi ile optimum bir güvenlik algısı oluştururuz."

 

-Inge Reindersma, IJsselstein Council

 Philips aydınlatma ile aydınlatılan Eiteren garajındaki merdivenleri çıkan adam

Müşteri İhtiyacı

 

IJsselstein belediyesi ziyaretçileri ve sakinlerini benzer şekilde sever. Şehir merkezini iyileştirmeyi isteyen konsey, yerel tesislerini yükseltmeye karar verdi. Projenin önemli bir parçası garaj için çekici bir aydınlatma planıydı. Ancak, hoş, güvenli aydınlatma maliyetçe de etkin olabilir miydi?  

 

Philips aydınlatma ile aydınlatılan garaj ve danışma

Doğru aydınlatma 

 

Yeraltında bulunan ve 208 park alanından meydana gelen Eiteren garajının çok fazla ışığa ihtiyacı vardı. IJsselstein konseyinin aklında zaten bir çözüm vardı. Orijinal plan, floresan armatürleri kullanarak kesintisiz bir ışık hattı oluşturmaktı. Bu, aydınlatma çok yoğun olduğundan, karartma sistemi çok zayıf olduğundan ve işletim ve kullanım maliyetleri fahiş olduğundan imkansızdı.

 

LED projeyi ileriye taşıdı. Ana tavan ışıkları olarak Pacific LED2'yi kurarak, önceki sorunlar olmaksızın kesintisiz bir ışık hattı oluşturabildik, yani orijinal tasarımın değişmesine gerek olmadı. Su geçirmez aydınlatma armatürleri hoş bir ambiyans ve garajın tüm köşelerine net görüş kattı. Işıklar mükemmel karartma seçeneklerine de sahipti ve kurulmaları kolaydı.

 

Kurulum, giriş salonu tavanında, alan için kucaklayıcı bir ışıltı ekleyen parlak, saldırıya dayanıklı LED Gondolas ile uygulandı. Yeni aydınlatmanın uygulanmasıyla birlikte, garaj, köşelerin herhangi birinde karanlık noktalar olmaksızın daha güvenli, daha hoş bir atmosfere sahiptir.

 

LED ışıkları, benzer seviyede ışık üreterek ancak çok daha az elektrik kullanarak geleneksel olanlardan daha enerji tasarrufludur. Kimse olmadığında ışıkları otomatik olarak karartan kontrol sistemi ile daha fazla tasarruf sağlanır.  

  • Pacific LED Green Parking
    Pacific LED Green Parking
    Lighting is needed in parking garages to provide safety and guidance. However, because it is not possible to predict exactly when light will be needed, the lighting is often left o...

İlgili referanslar