Daha fazla marka

Artık

park noktalarını

unutmak yok

P-Hämppi,
Tampere, Finlandiya


Dolaylı aydınlatmanın P-Hämppi'deki sürücüler için park etmeyi nasıl daha kolay hale getirdiğini öğrenin
P-Hämppi garajının farklı renkli ışıkları sürücülerin araçlarını park ettikleri yeri hatırlamalarına yardımcı olur

Kullanıcılardan
büyük

bir teşekkür geldi. Araç parkına bayıldılar ve araç parkı Tampere'deki yeni buluşma noktası haline geldi."

 

- Pasi Nevalainen, Mülk Müdürü, Finnpark Oy

Philips araç parkı aydınlatması P-Hämppi park yapısında dolaylı aydınlatmayı uygular
Philips Aydınlatma tarafından kurulan yeni ışıklar P-Hämppi garajında benzersiz bir atmosfer oluşturur

Müşteri İhtiyacı

 

P-Hämppi'nin sahipleri farklı bir araç park yeri yapmak istedi. Alanı konforlu, ferah ve kullanımı kolay yapacak bir aydınlatmaya ihtiyaçları vardı. Aydınlatmanın, kamera tarafından kaydedilen araç tescil plakalarını aydınlatmaya yetecek kadar da parlak olması gerekliydi. LED işe yarayabilir miydi?

Philips ColorGraze PowerCore ve eW Graze Powercore armatürleri P-Hämppi'nin birden fazla katını aydınlatır

Doğru aydınlatma 


650 metre uzunluğunda ve iki katın üzerinde alana yayılan garaj, dekoratif ve işlevsel aydınlatma için bazı benzersiz fırsatlar sundu. Sahipleri de çevre dostu LED’li aydınlatmayı kullanmayla ilgiliydi. Sonuç olarak, Philips, binanın etrafına keyifli dolaylı aydınlatma efektleri oluşturan ColorGraze PowerCore ve eW Graze Powercore armatürleri kurmakta karar kıldı.

 

Bu projeye dahil olan Aihio-arkkitehdit mimarı Timo Meuronen "Dolaylı aydınlatma ve geniş kemerli bir salon deneyimi oluşturmak istedik” diyor. “Başka bir seviyede, farklı renkli ışıklar, bir aracın bırakıldığı yeri hatırlamaya yardımcı olarak insan zihnindeki anıları ortaya çıkarıyor”.

 

Yeni ışıklar girilmesi keyifli olan ve motorcuların araçlarını park ettikleri yeri hatırlamalarını kolaylaştıran benzersiz bir atmosfer oluşturuyor. Ek olarak, kamera sistemi araç tescil plakalarını kaydedebildiğinden, aydınlatma işlevsel gereklilikleri karşılıyor. Son olarak, Ethernet tabanlı Işık Sistemi Yöneticisi garajdaki hareketi izliyor ve kişiler mevcut olduğunda ışık seviyelerini ayarlıyor.

 

P-Hämppi Avrupa'daki LED aydınlatmalı çok katlı ilk araç park yeridir.. Enerji tasarrufu araç parkı aydınlatmasına geçmek, önemli tasarruflarla sonuçlandı.

  • ColorGraze QLX Powercore
    ColorGraze QLX Powercore
    Birçok mimari yapının, minimum mesafeden ve daha az güç tüketerek çok sayıda katı aydınlatabilecek, doğrusal bir armatüre ihtiyacı vardır. Gayrimenkul sahiplerinin ya da son kullan...
  • eW Graze QLX Powercore
    eW Graze QLX Powercore
    Birçok mimari yapının, minimum mesafeden ve daha az güç tüketerek çok sayıda katı aydınlatabilecek, doğrusal bir armatüre ihtiyacı vardır. Gayrimenkul sahiplerinin ya da son kullan...

Sürücülere
ışıkla
kılavuzluk etmek

Ekip

Finnpark Oy

Müşteri

Web Sitesine

Aihio-arkkitehdit

Aydınlatma Tasarımı

Web Sitesine

İlgili referanslar