Daha fazla marka

Mağaza aydınlatması:
Canlı renkler

Beymen Mağazası
Bursa, Türkiye

 

Perakende aydınlatmada LED dönüşümüne tanıklık edin.

Sadece 4 ayda
yatırımımızın %40’ını

geri aldık. Satın almayı gerçekleştirdiğimiz ilk aydan itibaren yaptığımız ölçümlerde çok doğru bir iş yaptığımızı anladık."

 

- Kemal Sakin: Beymen- Levfu Mağazacılık Finans Direktörü

Müşteri İhtiyacı

 

Beymen, 400’den fazla dünya markasını bünyesinde bulunduran Türkiye’deki lüks perakende mağazacılık sektörünün önde gelen firmalarındandır. Kişiye özel müşteri ilişkileri anlayışı, müşteri memnuniyeti uygulamaları ile VIP mağazacılık deneyimiyle öne çıkan toplam 60 mağazası bulunmaktadır. Beymen Bursa Korupark Mağazaları, müşteri konforundan ödün vermeden gerçek anlamda enerji tasarrufu sağlayan LED aydınlatma çözümü arıyordu.

Doğru aydınlatma

 

Beymen Bursa Korupark Mağazası ile başlayan LED dönüşüm projesinde, mevcut halojen spot lambaların yerini, ışığın kalitesinden ve parlaklığından ödün vermeyen Philips MASTER LEDspot lambalar aldı. Projede genel aydınlatma, vitrin aydınlatması ve vurgu aydınlatması amacıyla, 1200 adet Philips MASTER LEDspot LV AR111 lambalar ile birebir dönüşüm sağlandı.

 

Dönüşüm esnasında dikkat edilen en önemli hususlardan biri de; hem Beymen müşterilerinin göz konforunun hem de giysilerin doğru ve canlı renklerde görünmesinin sağlanmasıydı. Philips MASTER LEDspot LV AR111 lambaların tercih edilmesinde, bu ürünün “anti-glare” kamaşma önleyici reflektöre sahip olması, (CRI 90) renksel geriverim 90 değerinin garantilenmesi etkili oldu. Bunun yanı sıra mağazanın farklı bölümlerinde ihtiyaç duyulan gizli aydınlatma noktalarında da 900 adet Philips Trunklinea LED bant armatür tercih edildi.

 

“LED ürünlerine yatırımı, ilk yatırım maliyetlerinin çok yüksek olması sebebiyle ihtiyacımız olduğu halde yıllarca beklettik. Bir çok farklı LED markası inceledik fakat Philips’in mağazamızda kullandığımız ürününün renk ve maliyeti ilgimizi çekti. Yaptığımız analizde yatırım yapmanın uygun olacağını ve riskin üstlenilebileceğine karar verdik. Philips Master LEDspot LV AR111 ürünün mağazacılık sektöründe yatırım ve verim yönünden çok güzel bir ürün olduğunu ve mağazacıların mutlaka değerlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz”.

 

Beymen müşterilerinin konforu göz önünde bulundurularak, yüksek renksel geri verim değerine sahip ve çevresine ısı yaymayan LED spot lambalar kullanılarak toplamda %80’in üzerinde enerji verimliliği sağlandı.

 • MASTER LEDspot LV AR111
  MASTER LEDspot LV AR111
  Sıcak halojen benzeri bir vurgu ışını sağlayan MASTER LEDspot LV AR111, otel ve perakende sektöründe spot ve genel aydınlatma uygulamaları için ideal bir değiştirme çözümüdür. Mağa...
  • Halojen lambalarla karşılaştırıldığında %80'e varan enerji tasarrufu
  • Trafolarla kapsamlı bir uyumluluk
  • Retrofit

Ekip

Beymen Mağazası

Müşteri

İlgili referanslar