Daha fazla marka

Bir duvarı kentsel eğlence duvarına

çevirmek

Interactive Media bina cephesi,

Madrid, İspanya

Dış mekan LED ekranının yerel muhiti nasıl zenginleştirdiğini keşfedin
video-thumb

LED Action
Façade

sosyal sorumluluk, sivil katılım, bilgi iletimi, sosyal etkileşim ve eğlence deneyimlerini destekleyebilen etkileşimli bir ortam olarak tasarlanan bir altyapıdır."

 

- María Langarita ve Victor Navarro - Langarita Navarro Mimarları

Philips LED dış mekan ekranına bakan kişiler
Bir sanatçının çalışmasını etkileşimli ortam bina cephesinde gösterin

Müşteri İhtiyacı


Madrid konseyi şehri zenginleştirmeyi geleceğe taşıyor. Sivil toplum programı Medialab-Prado genç insanların üretmesini, eğitim görmesini ve dijital kültürü yaymasını cesaretlendiriyor. Ancak program, kentsel alanın popülerliğini geliştirirken, bu etkinlikleri kamusal alana nasıl getirebilir?
Bir sanatçının çalışmasını etkileşimli ortam bina cephesinde gösterin

Doğru aydınlatma

 

Madrid Şehir Konseyi dijital teknolojiyi şehirde kullanmak için bir fırsat gördü. Bir ‘LED Action Façade’ kurmak ve tasarlamak için Langarita Navarro Architects ile sözleşme yaptı. Fikir, şehrin bir dizi ortamı sergilemesini sağlayarak, binanın yanında kolayca konumlandırılabilen büyük bir dijital ekran inşa etmekti.

 

Philips Color Kinetics iş için idealdi. RGB LED matrisinden oluşarak, uyarlanabilir geometriye sahip bir görüntüleme cihazı yapmak üzere kolayca kullanılabilir. Ekip, tüm dünyadan sanatçıların ve tasarımcıların çalışmalarını sergilemek için ayarlanabilen büyük renkli bir ekran oluşturmak için bu teknolojiyi kullandı. Ve ekran etkileşimli olduğundan, eğlenceli halka açık yarışmalar ve oyunlar için kullanılabilir.

 

Proje tüm cephelerde başarılı oldu. Ekran, genç insanların dijital yeteneklerini sergilemek için düzenli olarak kullanılır ve yerel halk, arkadaşları izlerken ekranda etkileşimli oyunlar oynayabilir. Sonuç, Plaza de las Letras'taki canlı meydanın büyük bir çekim merkezi haline gelmesi oldu ve muhitte, daha fazla insan yaşamayı istedi.

 

LED Action Façade çalıştığı sürece, bir şey kesindir: geleneksel ‘madrileño’ duvarı aşırı derecede güzel bir şekilde, sürede ve yine hayat bulacaktır.

İlgili referanslar